Під час патрулювання Кривоозерської громади екоінспектори виявили грубе порушення природоохоронного законодавства у межах села Ониськове.
Невідомі особи самовільно захопили та розорали ділянку площею 0,40 гектара у прибережній захисній смузі річки Південний Буг. Берег засіяли ячменем усього за 10 метрів від урізу води.
Такі дії є прямим порушенням статті 61 Земельного кодексу України. Прибережні смуги — це охоронні зони, де суворо заборонено ведення сільського господарства, щоб запобігти ерозії ґрунтів та забрудненню водойм.
«У діях осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення. Порушення режиму використання прибережних смуг призводить до деградації ґрунтів та втрати природної рівноваги річкової екосистеми».
На місце події викликали правоохоронців відділення поліції №3 Первомайського відділу поліції. За фактом самовільного зайняття земельної ділянки в охоронній зоні (ч. 2 ст. 197-1 ККУ) відкрито кримінальне провадження. Слідчі дії тривають, поліція встановлює особи порушників.
Джерело: Офіційні матеріали Пункту екологічного контролю №2 та Держекоінспекції.
![]()





Розорав, засіяв.
Врожай ще мабуть не збирав. Рано ще.
А от хто бував на берегах річок наших, то звичайно бачив якими хащами бур’янів, кущів, деревних та очеретяних зарослів вкриті береги річок.
І це все що ? Може відповідає законам про охорону водних об’єктів, охоронних смуг земель біля них.
На 100% можна сказати, що ні і ніхто тими проблемами не опікується.
Річки стихійно заростають, міліють. Он вже кілька років підряд намагаються небайдужі люди піднімати на вид ці проблеми, у тому числі проблеми зменшення ресурсів питної води, але здвигів нема.
Поки ще жарений півень в одне місце не дзьобнув.
А цей чолов’яга можливо ще й витрати поніс на розчищення прибережної землі: викорчував зарослі, зорав землю, прокультивував її.
Окультурив, тобто. І, разом з вирішенням питання відносно нього про самозахват, має права на повернення йому затрат з приведення землі прибережної у стан культурно залуженої.