В Первомайську повторно відбувся ярмарок-виставка голубів та домашнього тваринництва (ФОТО)

Десятки господарів з Миколаївщини та інших областей зібралися минулої суботи у Первомайську на ярмарку – виставці голубів. Зустріч розвідників декоративних та сільськогосподарських тварин вже вдруге проводиться у місті. Так само вдруге зі своїми експонатами приїжджає на ярмарок Олександр  з Кропивницького:

– В колекції у нас є такі цікаві птахи як: фазан “Еліота”, “Алмазний”, “Попелястий” і “Амікадо”. Є дуже цікава птаха – турач. Вона живе в горах Ірану, Афганістану. В Україні їх дуже мало.

А Олександр Іванович з Нової Одеси розвідництвом голубів займається з 6 років. З запалом розповідає про кожну з порід цих птахів. Особливо акцентує увагу на “Миколаївських” голубах, древній породі якій немає рівних, на думку розвідника птахів:

– Оце також дуже древня наша “Миколаївська” порода, це наші льотні миколаївські голуби.  О це дівчинка, її колір зветься димчатий, від слова дим, воно і похоже. Оце білий, це голуб мира. Оце сорока “кракус”, відрізняється від “миколаївського” тим, що  кругами літають і можуть залетіти на край міста, повертатись назад, а ці (“миколаївські”) тільки вертикального польоту. Підіймаються як вертоліт, стоїть на місці, не вліво, ні в право, і дивиться на свою голуб’ятню. Бувають такі випадки, що навіть скриваються. Зараз таких випадків мало,  щоб голуб якийсь затримався в повітрі. Багато у нас появилось сапсана.

Появу великої кількості хижих птахів Олександр Іванович пов’язує з подіями на сході України. Війна змусила птахів покинути ареал свого існування і переміститися на безпечну територію.

Виставку – ярмарок відвідав народний депутат України Аркадій Корнацький. За його сприяння Первомайськ вже вдруге став місцем зустрічі власників та любителів декоративних тварин:

– Перш за все радий тому, що ця територія, яку ми називаємо вже давно ярмарковою, починає в решті решт працювати.  Я думаю, що тут будуть не тільки виставки птахів, але і багато інших ярмарок, куди приїжджати будуть селяни, фермери і будуть вільно реалізувати тут свою продукцію, безпосередньо тим, кому вона потрібна.  А по друге, звичайно, коли це все бачиш, то розумієш, що є ще в українському селі і потенціал для того, щоб саме село розвивалося, і що би Україна також трималася на селі.  Напривеликий жаль ми знаємо, що останнім часом робиться дуже багато владою для того, щоб знищити село, але я думаю, що ми цього не дозволимо зробити, – сказав Аркадій Корнацький.

Подивитися на розмаїття тваринного світу, або й стати власником тварин прийшли чимало жителів та гостей міста. Городяни у виборі покупок орієнтувалися здебільшого на декоративних представників фауни, а жителі прилеглих сіл поповнювали домашнє господарство новими породами. Аркадій Корнацький поставив перед собою мету збагатити природу Миколаївщини:

– Сьогодні я приглядаюся і домовляюся, записую координати багатьох любителів птахів і буду купувати, як тільки у мене будуть готові вольєри, зараз деякі вольєри є, ви можете їх тут побачити на “Поні-парку”, але їх ще більше буде, зокрема і голуб’ятні будуть зроблені у декількох селах. І тоді, звичайно, я буду купувати, або їздити безпосередньо до тих, хто їх тримає, або чекати поки тут відкриється черговий літній або осінній ярмарок. І голуби і перепілки і фазани. І питаю, чи немає американської індички, вона може жити в природі, не одомашнена, напіводомашнена. Шукаю дрофу, тобто у мене широкий спектр інтересів в галузі птахівництва. І перш за все звичайно це мають бути ті птахи, які можуть жити в природі, тому що природа, на привеликий жаль, останніми десятиліттями дуже збідніла, її треба заселяти, щоби адаптувалися, натуралізувалися птахи, навіть такі можливо, яких раніше не було, але найкраще це ті, які були історично тут у степовій зоні України.

В фінальній частині виставки розвідники голубів отримали заслужені нагороди за роботу над чистотою породи.  І перший і другий ярмарок відвідувачі та учасники  оцінили позитивно. Тому організатори вже планують провести наступну найближчу зустріч влітку.Pervomaisk.Info-IMG_6499 Pervomaisk.Info-IMG_6627 Pervomaisk.Info-IMG_6625 Pervomaisk.Info-IMG_6623 Pervomaisk.Info-IMG_6501
Pervomaisk.Info-IMG_6611 Pervomaisk.Info-IMG_6609 Pervomaisk.Info-IMG_6604 Pervomaisk.Info-IMG_6603 Pervomaisk.Info-IMG_6602 Pervomaisk.Info-IMG_6597 Pervomaisk.Info-IMG_6595 Pervomaisk.Info-IMG_6586 Pervomaisk.Info-IMG_6582 Pervomaisk.Info-IMG_6580 Pervomaisk.Info-IMG_6577 Pervomaisk.Info-IMG_6571 Pervomaisk.Info-IMG_6569 Pervomaisk.Info-IMG_6566 Pervomaisk.Info-IMG_6560 Pervomaisk.Info-IMG_6558 Pervomaisk.Info-IMG_6551 Pervomaisk.Info-IMG_6550 Pervomaisk.Info-IMG_6545 Pervomaisk.Info-IMG_6533 Pervomaisk.Info-IMG_6530 Pervomaisk.Info-IMG_6526 Pervomaisk.Info-IMG_6514 Pervomaisk.Info-IMG_6511 Pervomaisk.Info-IMG_6509 Pervomaisk.Info-IMG_6504 Pervomaisk.Info-IMG_6503 Pervomaisk.Info-IMG_6500

24,519 total views, 7 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code