На Миколаївщині на вимогу селян зупинено вирубку лісу

До наступної осені вирубку лісу біля села Багачівка, Кривоозерського району, буде зупинено. Таке рішення було прийнято під час зустрічі громади села з керівником Врадіївського лісництва у вівторок, 28 лютого, за участі представників Кривоозерської райдержадміністрації.

– Мы считаем, что вырубаются не те деревья, какие надо. Не сухостой, а живое дерево, деловой лес. Как нам это прекратить, пока идет разбирательство? Что б нам доказали что мы не правы или они (лесовое хозяйство) не правы – звернулася до присутніх сільський голова Наталія Котик.

Раніше жителі Багачівки були обурені тим, що під виглядом санітарної чистки відбувається знищення сторічних дубів в лісі, поруч з селом. Для людей цей ліс має велику історико-культурну цінність.

Під час зустрічі своє невдоволення діями лісництва, люди висловили директору Врадіївського лісового господарства Віктору Мироненку.

Крім того, на думку жителів Багачівки, під час вирубки дерев, господарство не врахувало, що в лісі ростуть червонокнижні рослини, а тому проводити там роботи забороняється законом:

– Я відкрив в інтернеті “Червону книгу” зранку. Брандушка різнобарвна і підсніжник білосніжний, такі рослини є в наявності в Багачівському лісі – розповів місцевий житель Віктор Зеленський

В зв’язку з непохитною позицією селян в питанні збереження лісу, представники лісництва погодилися зупинити вирубку до осені:

– Рубку призупиняємо до осені, так як вимагає цього громада. Осінню потреба в дровах виросте в цього населення. Сформуємо бригаду з цього місцевого населення, і всі ці дрова, які будуть заготовлені з цих рубок підуть в це село. Я думаю на цьому конфлікт буде вичерпано, переконаний директор Врадіївського лісового госпадарства Віктор Мироненко.

Жителі Багачівки переконані, що за час, на який зупинено вирубку дубів, правоохоронними структурами буде доведено, що під виглядом санітарної чистки відбувається безконтрольне знищення лісових насаджень. Тому восени рубка вже не відновиться.

16,559 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code