Первомайські депутати намагаються відібрати ринок у громади с. Грушівка

grushevka intervu 23_06.mp4_snapshot_06.52_[2016.06.24_11.19.18]

Неля Лебеденко

Депутати Первомайської міської ради намагаються, ледь не силовими методами, позбавити громаду с. Грушівка прав на землю, на якій розташовано КП “Орлик”, більш відоме як “Коротченський  ринок”. Про це розповіла в інтерв’ю голова Грушівської сільської ради Неля Лебеденко. За її словами, активну роль в цьому процесі також приймає виконувач функцій та повноважень голови Первомайської райдержадміністрації Сергій Бондаренко:

До 9-го травня мене викликав до себе Сергій Володимирович Бондаренко і сказав:

-Нелю Володимирівно, треба вирішувати питання про звільнення директора комунального підприємства “Орлик”.

Я йому сказала, якщо є якісь фінансові, або якісь порушення, то він сам напише заяву і сам піде. Але Сергія Володимировича це не задовольнило і він нас визвав в п’ятницю до першого червня. Викликав нас трьох, там був Маняк Валерій Дмитрийович, Сосіновський Сергій Генадійович і Бондаренко. Зразу він причепився до нього (Маняка), за те, що на його території побудована електростанція, яка надає світло і чому потужність цієї станції 225 кВт, а він собі забирає 130 кВт, чому так?

Валерій Дмитрович пояснив, що “я споживаю 80 кВт, все решта іде людям, я нічого не забираю, я тільки переводю , тому що електростанція стоїть на балансі комунального підприємства “Орлик”.”

Виникла суперечка…

-Я не маю до тебе нічого особистого, але прошу написати заяву, – Бондаренко.

І сказав: “Коли ти напишеш заяву?”

-Я заяву писать не буду. Ви в мене якісь порушення побачили?

-Ні, не побачив.

Валерій Дмитрович із Сергієм Генадійовичем вийшли, а я йому кажу:

-Сергій Володимирович, скажіть будь-ласка, якщо Валерій Дмитрович напише заяву і піде з роботи, хто тоді буде керівником?

-Конечно, поставлять свою людину.

-Так не буде! В мене громада повстане і ми будемо тільки свою людину …- і вийшла я з кабінету.

Потім він поїхав в АТО на тиждень. Тиждень він не телефонував. А першого числа він зателефонував, сказав:

-Нелю Володимирівно, хочемо до вас приїхати в кабінет.

Вони приїхали в 16:40, зайшли до мене в кабінет. Був обласний депутат Талпа Михайло Володимирович, міський депутат Вовк Володимир Вікторович, ще один міський депутат, волонтер Позняк Лариса Павлівна, був Казимір Дмитро Олександрович і Сергій Володимирович Бондаренко.

Бондаренко сказав, що ми приїхали по питанню:

-Ви знаєте коли буде створено сесію і буде звільнений Маняк?

-Другого числа я зроблю розпорядження і десятого числа ми проведемо сесію, але депутати будуть незгодні. Вони сказали, що лише громада буде звільняти і приймати на робоче місце.

Бондаренко сказав “дайте мені ксерокопію депутатського складу, ми з депутатами поговоримо”. І все, вони вийшли і сказали, що керівником даного підприємства буде Казимір Дмитро Олександрович. Я з цим була не згодна і сказала, що буду діяти, я на цьому не зупинюсь.

Але коли вступили в розмову зі мною міські депутати , вони сказали:

-Ви знаєте, хто зараз голова земельної городської комісії?

-З 2011 року у нас створена комісія по встановленню меж міста і району. І тому ми із тих листів знаємо, що межі міста і району будуть встановлені тільки тоді, коли буде погодження сільських рад.

-Це можуть зробити і без вас.

І на цьому все. Потім я зібрала депутатів. Вони сказали:

-Нелю Володимирівно, ми цього вирішувати самі не будемо на сесії, у нас є громада.

І тому я вирішила десятого числа на десять годин зібрати громадські слухання, а на дві години була сесія міської ради.

Але перед громадськими слуханнями, дев’ятого червня до мене зателефонували дванадцять підприємців з ринка Коротченського (комунальне підприємство “Орлик”) і сказали:

-Приходьте, в нас тут ходять в камуфляжі люди, Вовк і Казимір, вони агітують за те, щоб зняти Валерія Дмитровича.

grushevka intervu 23_06.mp4_snapshot_05.01_[2016.06.24_11.18.39]

Дмитро Казимір

На чотири години я поїхала туди. Вони не очікували, що я приїду. Першим виступав Казимір: ніби то я, сільський голова, звернулася до нього за допомогою про те, щоб навести порядок на комунальному підприємстві “Орлик”.

Я відразу вступила в цю суперечку і сказала:

-Не вводьте в оману людей, ніхто нікого не збирав і ніхто ніякої допомоги не отримував, якщо це і було, то це не я зверталася, а Сергій Володимирович до мене звернувся. І на цьому все.

Проводили збори, крики були, можливо вони чимось не задоволені, там послугами. Але ніяких там порушень я не бачила.

grushevka intervu 23_06.mp4_snapshot_04.47_[2016.06.24_11.18.05]

Сергій Бондаренко

Десятого числа ми зібрали сходку села. Сергій Володимирович мені зателефонував і сказав, що він не приїде на сходку села, але приїхав. Я перефразувала все те і написала про план роботи в обговоренні цього. Написала про звіт сільського голови про виконану роботу за 15-16 рік. Але коли я побачила і міських депутатів, то в кінці я вимушена була сказати за земельну ділянку. То те, що говорив Сергій Володимирович…..крутив-мутив…

 

В 2005 році було створено (КП), ні районна рада, ні райдерж адміністрація ніякої допомоги по створенню комунального підприємства нам не дали. Ми самі зробили все те, військові допомогли контейнерами.

Коли пішовшов Гуцуляк, на його місце колишній сільський голова Багнюк Віктор Іванович взяв на посаду Маняка.

Валерій Дмитрович працює з 2010 року на даній посаді. За час роботи незадовільної роботи в нього не було, ніхто претензій не пред’являв, ніхто з підприємців до мене з пісьмовими листами не звертався. Сергій Володимирович сказав на зборах, що до нього зверталися підприємці, але прізвища людей не назвав, сказав що це конфеденційно. Зрозуміло чого цей сирбор почався, з якої людини…

 

Не зрозуміло, поясніть будь-ласка, що стало поштовхом для конфлікту?

 

Валерій Маняк

Валерій Маняк

Получається, Сергій Володимирович видав розпорядження на Насірова Тарлана, про надання йому земельної ділянки 10 соток. Про це ніхто не знав, ні я, ні Валерій Дмитрович. Коли була виготовлена проектна документація, до Валерія Дмитровича принесли на підпис цю проектну документацію. Він, звичайно, не погодив, так як сказав,  “там повинна бути дорога, там повинно бути місце, там межує і моя земельна ділянка” і в них почалися судові справи. Я в ці діла не втручалась, до тих пір поки оце не почалось. Вони там і билися і в суді судилися. На даний час так нічого і не вирішено.

Первомайською місцевою прокуратурою відкрито кримінальну справу на цю земельну ділянку на виконуючого фунції Сергія Володимировича Бондаренка. Вона видана без погодження і без проведення конкурсу. Зараз, згідно того, щоб надати земельну ділянку, яка за межами населеного пункту, треба проводити конкурс. А ця земельна ділянка була надана розпорядженням.

Валерій Дмитрович писав у всі інстанції, юридичні фірми, Президенту. Всім писав, щоб ця земельна ділянка залишилась в запасі Грушівської сільської ради. І тільки тоді, якщо буде дане погодження сільської ради, вже райадміністрація надала б.

Щодо земельної ділянки, що займає 0,58 чи 0,51 га можу сказати, що в зв’язку з тим, що за цією земельною ділянкою вже давним – давно проводилися суди. Два роки тому назад, було подано документацію Валерію Дмитровичу Шарандаку. Валерій Дмитрович неодноразово, коли приїжджав в сільську раду, говорив, що документи виготовлено, але немає розпорядження. Причина, яку він вказував – Сергій Володимирович не видає розпорядження про надання дозволу на виготовлення проекту відведення, для того, щоб всі ці документи послати в Держгеокадастр в місто Миколаїв.

Але коли було громадське обговорення, Сергій Володимирович сказав, що за цим розпорядженням сільський голова і він будемо їхати у Миколаїв. Тому до цього часу так документи і не забрані, хоч стільки ми листів писали колишньому голові райдержадміністрації, так само і Сергію Володимировичу Бондаренко.

Я вважаю, що там є якась зацікавленість, чому не видається. Я одразу зрозуміла…, якби це приїхали районні депутати, я ще б могла подумати “так, район б’ється за нашу земельну ділянку.” Але коли це приїхали міські депутати, то я прекрасно це знаю, коли міські приїхали, то вони приїхали забрати земельну ділянку. А я розумію, що сільська рада живе за рахунок…, я не кажу, що в комунального підприємства скажені податки, але якщо вони заберуть у нас 50 соток цієї земельної ділянки (сам ринок), вони заберуть у нас Кам’яномостівську, вони заберуть і “Котеджі”. Вони все заберуть. А від цього йдуть гроші.

Я думаю, що вони спеціально затягували це (видачу проектної документації) для того, щоб зараз підготуватись…, як вони мені кажуть: Дромашко пішла у відпустку, вони підговорили депутатів, зібралася земельна комісія. От вони і вирішили почати з мене.

 

Під час громадських слухань, було озвучено, що КП працює в збиток?

 

Сергієм Володимировичем було сказано “район ніяких коштів не отримує”. Але давайте візьмемо: заробітну плату там отримують шестеро чи п’ятеро  людей, податок якийсь іде? Іде. Далі, якщо за землю сплачують, податок іде? Іде. Єдиний податок, якщо вони сплачують іде? Іде в державу. Якщо взяти ті цифри, які ми знайшли, то 15 500 (грн), це ми легенько подивилися зверху, це вже пішло у бюджет.

 

Як, на Вашу думку, може здійснитися “віджим” землі у сільради на користь міста?

 

Зараз вони призначають  свого директора. Директор з ними улагоджує всі питання і ця земельна ділянка, розпорядженням чи ким, перейде до міста. Розумієте, я 17 років тут сиділа, 17 років не думала, що так просто можуть прийти міські депутати, без ніякого сорому і сказати мені: ви знаєте хто голова? Та я з цим Мосякіним судами 14 років ходила, і я знала, що колись все одно…

Ми, якщо будемо проводити конкурс на заміщення вакантної посади директора, то ми будемо брати тільки своїх людей, тільки на своїй території. Ми напишемо об’яву в газету для наших жителів. Але з міста ми ні однієї людини брати не будемо.

 

Також, під час збору сільської громади, було прийнято рішення провести перевірку фінансово-господарської діяльності КП “Орлик”, за результатами якої прийматиметься рішення чи звільняти Маняка. Вже відбулася ця перевірка?

 

Co4c4NZ-hmgУ понеділок, 13 червня, Сергій Володимирович надіслав мені електронного листа, в якому просить мене надати погодження на “проведення перевірки фінансово-господарської діяльності КП “Орлик” Грушівської сільської ради за 2015 рік та 5 місяців 2016 року” Потім, на електронну пошту прийшло, але в нас не працював інтернет, ми по факсу прочитали і сам він зателефонував: “Нелю Володимирівно, у вас там взбудоражився народ?” Кажу, взбудоражився. “То що, будемо робити перевірку?” Кажу, раз було вирішено на громадських слуханнях – буде перевірка. Він “я складаю доручення, коли будемо перевіряти?” Я кажу коли скажете  – тоді і будемо преревіряти.

Я у вівторок надала погодження на проведення цієї перевірки, і ми передали у райдержадміністрацію. 16 числа до мене фінуправління позвонило, що 17 буде перевірка. Я своїх людей, двох чоловік направила. Але на громадських слуханнях було сказано, що в розпорядження по перевірці буде внесена поліція, прокуратура. Але цього здійснено не було. Саме розпорядження не виготовлено, а було виготовлено доручення. Але підстав для проведення було не вказано. Ось наприклад: ”створити робочу групу по перевірці… Робочій групі провести … Інформацію надати Бондаренку”.
Тому Валерій Дмитрович на перевірку цих людей не допустив. На що дав письмовий лист, що він доводить мене до відома, про те що він не допустив їх (комісію) до фінансової перевірки, бо вони не пред’явили ні одного розпорядчого документа. Тому, якщо будуть вказані підстави проведення, то ми здійснимо. Якщо не будуть вказані, то, я думаю, з боку сільської ради, після 28 червня сільською радою, на підставі розпорядження сільського голови, буде створено тимчасову комісію по перевірці фінансової діяльності, куди будуть включені, наприклад, троє – четверо депутатів сільради, жителі села і ці жителі які тут у комісії, головний бухгалтер, касир при допомозі головного бухгалтера і Маняка буде здійснено цю перевірку.

16,895 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.