На Первомайщині жителі одного з сіл перекрили дорогу Миколаїв – Ульянівка (Первомайск Инфо)

00008.MTS_snapshot_00.05_[2016.05.19_17.18.15]Автодорогу Миколаїв- Ульянівка заблокували розгнівані жителі села Лукашівка, Первомайського району. Люди обурені тим, що орендар місцевої водойми вчиняє самоуправство, якого не помічає влада усіх рівнів. Терпіння у селян увірвалося, коли сьогодні вранці син орендаря простяг руки до чоловіка, який нещодавно повернувся з АТО.

Костянтин Малай, батько бійця АТО:
– Моего сина избили сегодня. Орендатор избил. Я боюсь что я завтра не проснусь. Я знаю его силы, знаю какие деньги там ходят. И боюсь что не проснусь. Я вынужден попросить людей, что б меня поддержали на акции протеста. Уже нагнило, уже дальше некуда.

– Люди не згодні з орендарем. Він не виплачує, занижена ціна на оренду ставків. Люди обурені. Сам рибу виловлює, людям не дозволяє. Захотів – підняв рівень води, захотів – закрив злив на дамбі. Коротше, що хоче, те й робить – розказує місцевий житель Сергій Лужной .

47636_115904605141908_5996048_n

Дмитро Хімчак

Як розповіли місцеві, орендарем водойми вже три роки являється первомайський “батьківщинівець” Ігор Хімчак. А його син Дмитро – працівник Первомайської райдержадміністрації. Діяльність цих “господарів” супроводжується численними порушеннями, говорять люди. Через неконтрольований підйом рівня води, влаштований підприємцями, існує небезпека прориву дамби. Затоплюються городи, а кладка через ставок, якою діти ходять до школи ще сьогодні вранці була під водою. Люди власноруч відновили спуск води. тепер тут можна пройти. Знайти спільну мову з орендарем місцеві не можуть, той вихваляється, що його зв’язки дозволяють робити йому що захоче. Ймовірно, маючи на увазі своїх високопоставлених однопартійців. Сіток, що закинуті просто берега, рибінспекція “не помічає”, говорить Валентина Георгіївна:

– Вчера мы подехали тут и был рыбнадзор на машине.Там стояла лодка на кладке, мешки с сетками. И кажем, чего вы не берете мешки с сетками и лодку? Они сказали, что не имеют права.

– Не дає купатися, не дає робити любительський вилов риби, гоне людей. У нас є постраждалі, де спіймали дівчата рибину, він забрав і кидався битися до них, – скаржиться сільський голова Ольга Соколова.

1919097_1654923961436876_5049858785284932538_n

Ігор Хімчак

До речі, сільський голова не з чужих слів знає про методи родини Хімчаків. ЇЇ саму в селі побили родичі Ігоря Хімчака, коли вона зробила їм зауваження про непристойну поведінку. В цій справі скоро буде рішення суду. А зараз місцеві чекають, коли чиновники припинять беззаконня. Як приклад приводять, договір оренди на водойму укладений чомусь з райдержадміністрацією, а не сільрадою. А сплата за майже 20 гектар складає всього 1200 грн. на рік.
За документами, підписаними тоді заступником голови райдержадміністрації Сергієм Бондаренком, ця водойма значиться за межами села, хоча це не так, говорить сільський землевпорядник Валентина Єрмакова:

– Перше порушення, що поза межами села. Друге порушення, що з 2013 року людина користується, виловлює рибу, в комерційних цілях використовує цю водойму. Але ж на сьогоднішній день не оформлена ця земельна ділянка під водоймою.

Люди вимагають розірвати сумнівний договір оренди і припинити беззаконня влаштоване родиною Хімчаків. Блокування шляху припинили, тільки коли на діалог приїхали начальник поліції та заступник голови Первомайської райадміністрації. На думку жителів Лукашівки, перекриття дороги – безальтернативний спосіб звернути увагу владної верхівки на ті проблеми з якими вони щодня стикаються.

00035.MTS_snapshot_00.16_[2016.05.19_17.18.44]

17,993 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.