Резервуар з питною водою, яка постачається жителям Первомайська, увійшов в роботу ще в 1965 році. Капітальні роботи коло нього належало зробити ще в 90 роках. З тих пір стан конструкції лише погіршувався. Металеві деталі знищила корозія, відбувалися постійні втрати води.
При об’ємі ємності в 1000 кубічних метрів, останніми роками її вдавалося заповнити лише на третину. Через це, особливо в літній час, води катастрофічно не вистачало. Люди страждали від перебоїв з водопостачанням. А підприємство отримувало збитки через значні втрати вже підготовленої до вживання рідини.
Наприкінці минулого року міською владою прийнято рішення провести реконструкцію першого резервуару. Всього таких на очисній споруді три, з яких подається вода, дозволена для використання у побуті. Про це стало відомо під час виїзного брифінгу міського голови Олега Демченка та директора КП “Первомайськводоканал” Миколи Онуфрієнка. Міському бюджету роботи обійшлися близько семи мільйонів гривень.
В результаті проведених робіт, запевняє директор комунального підприємства, подача води споживачам, навіть у найгарячішу пору року стане стабільною. Крім того, вже за два місяці планується завершити реконструкцію другого резервуару. Про це повідомив керівник підрядної організації ТОВ ПМК-226 В’ячеслав Григоренко.
В цілому, на поточний рік, з міського бюджету планують витратити майже 23 мільйони гривень на розвиток системи централізованого водопостачання. Це і ремонт діючих очисних споруд і будівництво третього підйому.
В цю ж суму входить встановлення башт запасу води “Рожновського” в селах Чаусове Друге та Грушівці.
2,799 total views, 12 views today
ВНС 10
І цей далеко не весь повністю висвітлений бардельєро в нашому Водноканалі який, зрозуміло, оплачувався за рахунок постійно підвищуваних тарифів з благословіння нашої міської влади, колишньої обласної Інспекції з питань ціноутворення та контролю за цінами, столичного НКРЕКП.
Гроші йшли у напрямку “кінці в воду”, вода в пісок. Певна частка окремим особам у кишені.
Достатньо нагадати що ще з десяток років тому коміссією ОДА ( очолюваної Кругловим М.П.) було зроблено висновок що в міському Водоканалі план постачання води для споживачів завищувався у тричі більший ніж було потрібно за нормативами.
А чого ????
Бо 2/3 обсягів води через такі водогінні та накопичувальні обладнання втікали назад в грунт, і річку.
А на водозабірних трубах не було, а може й досі нема лічильників: тобто скільки води з річки подається на приготування для споживачів.
Скільки води розвозилось автотранспортом – водовозами не було відомо ні раніш і сумнівно чи обліковується зараз.
Кримінал суцільний ? Так. Хто цікавився з правонаглядачів ? Питання пустопорожнє.