Бібліотека-музей Миколи Вінграновського у Первомайську поповнилася новими експонатами

16 березня 2023  Бібліотека-музей Миколи Вінграновського збагатилася цікавими експонатами. Відомий на Первомайщині краєзнавець Олександр Новицький подарував установі цінний екземпляр книги «14 столиць України», документи, світлини з приватного фотоархіву та книгозбірні, які висвітлюють нові сторінки біографії нашого знаменитого земляка Миколи Вінграновського.

 

Згадані експонати з дарчими написами були подаровані письменником родині Новицьких у період з 1970 до 2000 років. Пану Олександру вони дісталися від тата, Едуарда Олексійовича Новицького, якого старші первомайчани добре пам’ятають, як головного редактора міської газети Прибузький комунар, а потім Прибузький вісник.

Зі спогадів Олександра Новицького:

«Мій батько товаришував з Вінграновським, котрий  часто приїздив у село Кумари. Там мешкали родичі Миколи, двоюрідний брат Леонід Кулачинський і ще один з його двоюрідних братів, дядя Славік Кулачинський  був одружений на двоюрідній тьоті моєї мами (Ніна Занєвська). Так би мовити були родичами Вінграновського по маминій лінії. Микола був в гостях у нашій квартирі зі своїм перекладачем Миколою Котенком. Коли я був зовсім малий, він гостював з письменником Євгеном Гуцало у моїх дідуся і бабці на вул. Постишева,28. Сам я бачив Миколу Вінграновського останній раз у серпні 1991 року, коли він в черговий раз завітав до Кумар з поетом Мойсеєм Фішбейном. Сиділи у дворі за столом тьотя Ніна, дядько Славік (я їх не називав дідусем і бабусею), мої тато (Едуард Новицький) та мама (Людмила Новицька),  Микола Вінграновський, Мойсей Фішбейн та я, Олександр Новицький.»

Унікальний екземпляр сценарія фільму ” Тихі береги”, режисер-постановник М.Вінграновський, м.Київ, 1971р.

Спогади Олександра Едуардовича ще раз засвідчують, яким відкритим до спілкування, доброзичливим та людяним  був Микола Вінграновський.  Спілкуючись в найвищих світових літературних колах, маючи престижні нагороди, популярність і  визнання, він понад усе  цінував  родинні й дружні зв’язки на своїй малій Батьківщині: Первомайськ, Кумари, Кримка…

 

 

 

 

 

 

 

Колектив Бібліотеки-музею Миколи Вінграновського  щиро вдячний Олександру Новицькому за його цінний внесок в розвиток Архтабу, за активну громадянську позицію і участь у збереженні кращих  літературно-мистецьких традицій та історичної пам’яті Первомайщини. Дякуємо також за глибокі й цікаві дослідження з краєзнавства, котрі він надає для публікації на сайтах Pervomaisk.info та Nikpravda.

26 травня виповниться 19 років, як пішов у вічність Микола Вінграновський. Запрошуємо жителів Первомайщини долучитися до акції «Подаруй експонат Бібліотеці-музею Миколи Вінграновського». Це можуть бути екземпляри книг письменника, видані за його життя, світлини, листи, спогади, статті,  речі, будь-що, пов’язане з пам’яттю про нашого знаменитого земляка.

Для кожного народу історія його рідної землі – священна, пам’ять предківських надбань – нетлінна.  Коли ви розбираєте старі сімейні фотоархіви, речі чи книги, подумайте, а може це комусь цікаво! Дійсно цікаво, бо це – історія нашого краю.

 

З пропозиціями можна звертатися на мій месенджер, на поштову скриньку p.info@ukr.net

Контактний телефон 0669765582

Експонати приймають з 10:00 до 15:00 за адресою: вулиця ТОЛСТОГО, 10.

Наталія Терещенко, голова художньої ради Артхабу «Вінграновський»

 


Едуард Олексійович Новицький з редакційним колективом. Фото за 2005 р.

4,808 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.