Деяким пенсіонерам доплатять 600 гривень у березні

У березні понад 10 мільйонам українцям шляхом індексації підвищили пенсійні виплати. Це торкнулося майже усіх категорій пенсіонерів, і навіть тих, хто отримує мінімальні пенсії. 

На скільки змінилася пенсія після індексації

Відтак в залежності від виду пенсії, особа може отримати від 100 гривень до 1 500 гривень. Коефіцієнт індексації становив 19,7%.

Якщо порівняти цю суму із даними за січень, то ще два місяці тому середня пенсія складала 4 622 гривні для непрацюючих пенсіонерів.

Підвищення отримали не всі

За інформацією від Мінсоцполітики, березнева індексація не передбачена для всіх. Це насамперед стосувалося таких категорій громадян:

  • ті, що продовжують працювати та мають невеликий страховий стаж, а розмір пенсійної виплати не досягає 2,1 тисячі гривень;
  • колишні працівники прокуратури;
  • ті, хто отримує пенсії, що перевищують максимальний розмір, визначений законом;
  • отримувачі щомісячного довічного грошового утримання, у тому числі колишні судді.

Яку пенсію отримують депутати

Нагадуємо, що навіть без урахування надбавок та доплат, пенсії нардепів становлять чималу суму. Лише у 2022 році народний депутат Верховної Ради отримував в середньому пенсію у сумі майже 15 500 гривень.

За даними у січні цього року пенсія для слуг народу все ж трішки зменшилася – до 15 356 гривень, тоді як річні видатки поки що були на рівні майже 11 тисяч гривень.

1,196 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.