17 березня православна церква вшановує пам’ять преподобного Герасима Йорданського. У Київській Русі цього святого вважали покровителем граків, а самих цих птахів називали вісниками весни. Якщо ці птахи прилетіли з теплих країв, то вже настала справжня метеорологічна весна.У день Герасима наші предки пекли хліб або печиво у формі птахів, щоб прискорити прихід весни. Частину печива роздавали бідним і жебракам, а крихти віддавали птахам.

Діти і молодь робили годівниці, наповнювали зерном і розвішували в саду. Робили це для того, щоб птахи оселилися в саду і полювали на його шкідників.

17 березня не їхали з дому, оскільки дороги розмивало і вони ставали непрохідними. І на городі ще не сіяли овочів, оскільки земля ще не прогрілася. День присвячували прибиранню в домі, лагодженню городнього інвентарю та пранню постільної білизни. Також з цього дня можна збирати березовий сік.

Що не можна робити 17 березня

У наших предків існувала заборона на носіння нового і неношеного взуття в цей день. Ніхто точно не знав, з чим пов’язана така заборона, але всі її дотримувалися.

Поганою прикметою в день Герасима вважається спати допізна. Краще встати якомога раніше, і тоді всі справи будуть вдаватися.

Прикмети погоди 17 березня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Птахи почали посилено будувати гнізда – до швидкого потепління.
  • Якщо весь сніг розтанув без сліду, то “мінусової” температури в березні більше не буде.
  • Гроза в цей день віщує теплу, але дощову весну, а також хороший урожай горіхів.
  • Веселка в цей день з’явилася – до сильного вітру і погіршення погоди.
  • Птахи ходять по землі – до гарної погоди, сидять на деревах – до похолодання.
  • Якщо на деревах почали розпускатися бруньки, то вже можна сіяти ранні овочі і квіти.