13 березня: народні звичаї і традиції, прикмети погоди і заборони

Народне свято 13 березня відоме під назвами Василь капельник, Василь теплий.

13 березня православна церква вшановує пам’ять преподобного Василя Сповідника. Зазвичай в цей день настає відлига і тепло гріє сонце. Частенько в цю дату виходять з берегів річки і озера, і дорога перетворюється в бездоріжжя.

Незважаючи на потепління, до справжнього тепла ще було далеко. Наші предки продовжували топити піч. До печі і до вогню в цю дату ставилися дуже шанобливо. У давні часи люди вірили, що вогонь може “розгніватися” за нешанобливу поведінку і спалити будинок.

13 березня в будинок для захисту від злих сил і для міцного здоров’я заносили гілочку сосни. Коли голки підсохнуть, їх зберігали щоб в майбутньому готувати цілющі відвари.

 У народі дату 13 березня вважали однією з найнебезпечніших і нещасливих в році. У цей день намагалися ніяк не ризикувати і не починати нових справ.

Що не можна робити 13 березня

У цей день за повір’ями наших предків категорично не можна гасити вогонь водою, кидати в багаття волосся з гребеня і плювати в піч. У давні часи люди вірили, що це може розгнівати вогонь. Також біля печі не можна сваритися і голосно розмовляти біля печі.

Прикмети погоди 13 березня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Якщо йде дощ, то літо буде дощовим.
  • Якщо розтанув весь сніг і лід, то більше снігопадів не буде.
  • Тепла і безвітряна ніч – до теплого березня.
  • Якщо на дахах багато бурульок в день Василя, то урожай в цьому році буде дуже хорошим.
  • Повноводдя в цей день віщує дощову весну.

1,319 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.