В Артхабі «Вінграновський» відзначили Всесвітній день письменника  

Щорічно на початку березня, третього дня, світ відзначає Міжнародний день письменника. Коли і ким було запроваджене це свято? Як і хто його відзначає? Кого ми називаємо письменниками?

Яким має бути письменник? Яка його роль і місія  в суспільстві? Чи можна назвати легкою професію письменника? Хто належить до письменників «розстріляного відродження»? Чому понад 2 сотні українських письменників були фізично знищені в період сталінських репресій? Хто такі поети-шістдесятники, який вплив мала їхня творчість на літературні процеси в Україні? Кого ви читаєте з сучасних українських письменників? Чи знаєте ви імена наших земляків, які  представляють літературну Миколаївщину (Первомайщину)? Що письменник Микола Вінграновський називав «щасливим натхненням»? Що означають його слова «душу свою поет повинен берегти понад усе?».

Відповіді на такі непрості питання шукали і знаходили сьогодні старшокласники ліцею «Ерудит» разом зі співробітниками Бібліотеки-музею Миколи Вінграновського та класним керівником Олексієм Казимировичем.   Щира розмова супроводжувалась слуханням поезії у виконанні Миколи Вінграновського, переглядом відеострічок з його виступами (з аудіо-відео- архівів музею). Потім була оглядова екскурсія і знову спілкування: запитання, відповіді, роздуми про наше непросте сьогодення.

Упевнена, що щасливе натхнення  не обминуло сьогодні учасників літературно-мистецької зустрічі в Артхабі Вінграновський!

Тож, дорогі поети й письменники, щиро вітаємо зі святом — Усесвітнім днем письменника! Бажаємо, аби душі ваші невтомно працювали, народжуючи нові й нові образи, щоб Велика Любов зігрівала кожну літеру, написану вами, аби все, що випливло з-під вашого пера, було якісним і непересічним.

Всесвітній день письменника в Артхабі “Вінграновський”

Наталія Терещенко – модератор зустрічі, Олексій Казимирович Дячук – класний керівник ліцеїстів

Старшокласники ліцею ” Ерудит” слухають Вінграновського

Особисті речі письменника

Спостережливі, і допитливі – цього у сучасної молоді не відняти)

Підводимо підсумки. Сподіваюсь, що попереду у нас нові зустрічі!)

Наталія Терещенко – голова художньої ради Артхабу «Вінграновський»

 

Фото – Сергія Сотнікова

Мультімедійний супровід –  Катерина Краєвська

 

5,212 total views, 11 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.