Міжнародний день рідної мови у Артхабі «Вінграновський»

Насичено і цікаво пройшов Міжнародний день рідної мови у Артхабі «Вінграновський», завдяки поєднанню зусиль працівників Бібліотеки-музею і Творчої  майстерні для педагогів закладів дошкільної освіти Первомайської  ТГ. Ідея такої творчої інтеграції належить Девлічені Олені Петрівні, керівникові  ЗДО № 16 «Калинонька». Ми з радістю відгукнулись на цю пропозицію, адже  популяризація творчості українських авторів дитячої літератури, зокрема наших літераторів-земляків серед читачів різного віку – є основною концепцією нашої установи.

Отже, зустріч з педагогічними працівниками дошкільних дитячих закладів відбулася в затишній, творчій атмосфері. Ми переконалися, що вихователі – це  фахівці, які прагнуть поповнювати свій фаховий багаж знань, підвищувати методичний рівень, ділитися освітянським досвідом.  Приємно було спілкуватися з  аудиторією, яка виявила щирий інтерес як до творчості класиків в особі  Миколи Вінграновського, так і представників молодого покоління літераторів – С.Дерманського, І.Андрусевича, Л. Мовчун та інших.  Олена  Давлічена побудувала заняття з використанням цікавих інтерактивних форм взаємодії.   В засіданні  Творчої майстерні взяла участь і Тетяна Чікрижова, консультант КУ «ЦПРПП».

Співробітники Бібліотеки-музею запропонували гостям оглядову екскурсію, під час якої  розповіли про тематичні зони експозиційної зали, які охоплюють все, про що говорив і писав ґеній Вінграновський.  Дитинство. Шкільні роки. Літературна творчість. Дитячий куточок. Кіно. Історія боротьби України за державність  від козацьких часів. Природа й захист довкілля. Шістдесятники. Українська мова, література, мистецтво.

Ми підготували для присутніх рекомендації з популяризації творчості нашого знаменитого земляка «Чому дітям дошкільного віку варто читати Вінграновського?». Зробили це, узагальнюючи власний досвід роботи,  який ще не є довгостроковим, але є  вже досить насиченим, оскільки постійно проводимо екскурсії, літературні зустрічі, бібліотечні уроки для різновікової аудиторії, серед якої є і дошкільнята.

У всьому неповторний і талановитий, Микола Степанович  написав для дітей розкуті, вільні від штампів, дотепні, мелодійні поезії, які вже давно «прописалися» в підручниках, хрестоматіях, збірниках позакласного читання.

Якщо ми прагнемо бачити дітей спостережливими, допитливими, розвивати дитячу уяву, креативність, добре ставлення до природи: тварин, рослин, тощо, – ми маємо їм дати можливість спілкування з творами Вінграновського. Тому що все перелічене  є у Вінграновського, і все  це є він сам: спостережливий, допитливий, з феноменально розвинутою уявою,  креативний,  люблячий. Поза стереотипами, поза штампами.

Мова –  це тест на ідентичність, тож дуже важливо усім нам пройти його, особливо у такий важкий час для нашої Батьківщини.

Заняття Творчої мйстерні для педагогів ЗДО

 

Працюємо інтенсивно і творчо

Наталія Терещенко, голова художньої ради Артхабу «Вінграновський»

3,194 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.