Представники міської ради вшанували пам’ять жертв Голокосту

27 січня 2023 року міський голова спільно із заступниками, представниками громади та структурних підрозділів виконавчого комітету вшанували пам’ять жертв Голокосту в пам’ятних місцях масового розстрілу євреїв на території міської громади.

Представник єврейської спільноти подякував міській владі за увагу та вшанування невинно закатованих євреїв на території міста Первомайська.
Олег Михайлович поділився інформацією від очевидців, які були безпосередніми учасниками тих подій. В ті повоєнні роки, ще бувши маленькими дітьми 6-7 років, вони втікаючи від розстрілів, пішки добиралися до своїх рідних, які проживали в місті Одеса. Та їхні муки на цьому не закінчились. Бо в Одесі теж масово знищували євреїв.Діти змушені були повертатися знову до Первомайська. Завдячуючи українцям, які переховували та годували малих дітей, свідки тих подій виросли та донесли до наступних поколінь жахливу історію минулої війни.

Учасники заходу також поклали квіти до пам’ятного знаку в сквері Слави, біля Первомайської військової адміністрації, встановленого міською владою спільно з гостем із Ізраїлю Борисом Гройсфирером.

Борис Григорович, відвідавши землю предків, досліджував життя своєї багатодітної родини, яка була розстріляна на українській землі.
Олег Демченко зазначив, що пам’ять поколінь є важливим чинником, що може змінити майбутнє на краще.

Кожен повинен знати та вшановувати своїх предків, дбати про місця їх поховання. Хто не шанує історії свого роду, той приречений до забуття.

782 total views, 7 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.