Собача окупація. Як первомайському гімназисту дійти в школу, щоб на нього не кинулися дикі тварини?

Дорога до знань учнів Первомайської гімназії № 5 лежить під пильним наглядом десятків бродячих собак. Близько 30 бездомних тварин вдалося  помітити і зафіксувати на фото дорогою від будинку культури й назад. Ясна річ, реальна цифра – ще більша.

(Фото добірка в кінці публікації)

До речі, цим шляхом до школи розташовано три садочки та велелюдний спортивний комплекс, поруч з якими водяться напів дикі тварини. Чи безпечне таке сусідство? Факти говорять самі за себе:

Минулого року собаки покусали працівника школи та двох дітей. За останні два тижні собаки напали на двірника та ще на двох дітей навчального закладу. Учні перелякалися і тепер бояться ходити до навчального закладу.

Про це розповіла директор гімназії Наталія Короткова. Через загострення ситуації адміністрація ініціювала збір підписів на ім’я міського голови Олега Демченка з проханням дати раду зграям тварин:

У мікрорайоні «Фрегат» питання безпритульних тварин набуло особливої гостроти, і це викликає справжнє занепокоєння. Найбільше скупчення собак спостерігається біля Первомайської гімназії № 5. Біля житлових будинків поблизу гімназії люди побудували будки для собак, підгодовують, а ті, в свою чергу, плодяться і утворюють цілі зграї, в яких собаки, як відомо, агресивніші. в пошуках їжі та розваг тварини цілими зграями бігають по території гімназії (іноді такі зграї налічують до 30 особин), подекуди проявляючи агресію. Крім того, неодноразово собаки кидалися у шкільному подвір’ї на дітей, що катаються на велосипедах та самокатах, діти падали і травмувалися.

Переконатися у сказаному – не складно. Кричущу ситуацію довелося побачити на власні очі біля шкільних воріт. Самиця привела чотирьох щенят. Охороняючи їх, поводиться агресивно, нікого не підпускає. На її гавкіт збігається ще кілька тварин, збиваючись в агресивну зграю. Поруч знаходиться їжа, яку принесли “добросерді” жителі. То ж хіба собаки захочуть покидати таке ласе місце. От і готові боротися за виживання з кожним перехожим.

За словами Наталії Борисівни, керівництвом закладу приймаються заходи для створення безпечних умов хоча б на прилеглій території. Тут собак суворо заборонено годувати та поїти. А працівники відганяють непроханих гостей подалі від дітей. Іноді – ризикуючи здоров’ям. Чергова спроба вигнати чотирилапу відвідувачку – і вся зграя кидається на захист своєї подруги. Подія відбувається в той час, як учні йдуть до школи.

Собача стежка під шкільною огорожею

 

Звісна річ, зубасті в цьому районі не випадково – їх тут годують місцеві жителі, будують їм житло не усвідомлюючи наслідків такої “доброти”. Мабуть це ті, чиї діти щоранку не йдуть до школи. До прикладу – Фрегатівський ринок. Може б доглядальники забрали до себе улюбленців і дали їм раду, вигулювали б на повідку і в наморднику? Тоді б і проблеми такої не було.


Раніше дирекція гімназії вже зверталася до міської радиз приводу собачих зграй. Втім у відповідь отримали інформацію, що відділу, який займався відловом бродячих, вже немає. Але ж ситуація нагадує міну відкладеної дії. Кількість собак щосезону зростає. З такими темпами “плодовитості” чотирилапі все більше впливатимуть на безпекову ситуацію у мікрорайоні.  Тож шукати рішення проблеми варто невідкладно, бо її маштаб прямо залежить від кількості безхазяйних тварин.

 Збір підписів під зверненням до міського голови ще триває, підписати документ можна у фойє школи.

 

 

Анонсована на початку фотодобірка:

6,891 total views, 18 views today

1 comment

 1. Я ай ем.

  Така ж сама “хрестоматія” і біля шкіл, і житлових масивів біля сметтєвих баків має місце і інших районах міста.
  І є “жалісливі люди”, які і собак, і котів вуличних, здичавілих підгодовують.
  Вони (собаки) збиваються в зграї і за сигналом – гавкітом найбільш придурковатої переходять до нападу чи на дорослу людину чи на дитину.
  А от ніхто за отримані каліцтва, а то й смерть від таких собак, не відповідає, хоча за це засобачення населенних пунктів повинна відповідати влада.
  Бо інакше на … така влада потрібна.
  Для прикладу: йдучи центром міста в бік гімназії (школи № 11) на вулиці театральній (колиш. Дзержинського) не так вже й давно довелось зустріти 3 собачі зграї по 8-10 голів, які як господарі міста пересувались тротуарами та проїзджою вулицею.
  Перехожі з переляком обходили собак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.