Видача безкоштовних LED-лампочок розпочнеться з наступного тижня

Державна програма із безкоштовної заміни ламп розжарювання на світлодіодні в Україні стартує з наступного тижня.

З 16 січня кожен зможе безкоштовно отримати 5 світлодіодних ламп замість старих ламп розжарювання, і менше платити за світло. Для цього необхідно заздалегідь записатися в Дії, а за лампами прийти на “Укрпошту”.

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 10 січня. “Сьогодні уряд приймає рішення, завдяки якому суми в комунальних платіжках будуть ще меншими. Йдеться про програму безкоштовного обміну старих електричних ламп розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи”, – заявив глава Кабміну.

Роздача ламп у режимі бета-тестування розпочнеться з 16 січня. На першому етапі замінити планують до 500 тисяч ламп у шести регіонах України. Які саме це будуть області Шмигаль не уточнив.

“Після цього орієнтовно за два тижні проект запуститься у звичайному режимі по всій території України. Кожен зможе подати заявку через Дію, а потім отримати 5 нових ламп у найближчому відділенні “Укрпошти”, – розповів Шмигаль.

30 млн. LED-ламп для України надала Єврокомісія, ще 20 млн. планують отримати від інших партнерів. Можливий результат економії від заміни 50 млн ламп на LED оцінюють у розмірі одного гігавата годину. Стільки електроенергії виробляє АЕС протягом року.

За розрахунками експертів, якщо в день споживач користується 5 лампами розжарювання приблизно по 5 годин кожна, за місяць тільки на освітлення використовується 75 квт / годин.
Якщо всі ці лампи замінити хоча б на світлодіодні, економія становитиме 66 квт/годин на місяць. На заміну доведеться витратити всього 135 гривень. А щомісячна економія буде на рівні 110 гривень.

3,114 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.