Артхаб “Вінграновський”: підводимо підсумки року 2022

Добігає кінця непростий рік 2022, один з трагічніших років в нашій історії. Так розпорядилася доля, що для колективу Артхабу Вінграновський – це був перший рік роботи…  Усі наші плани коригувалися  постійними ризиками воєнного часу. Попри  труднощі, нам вдавалося  проводити екскурсії, лекторії, літературні вечори, зустрічі, пошукову роботу. Не припинялося інформування населення та просвітницька діяльність на наших сайтах та соціальних сторінках.

В час найважчих випробувань, ми особливо гостро відчули, як творчість Миколи Вінграновського розкривається новими гранями. Він вчить нас, як боронити інформаційний простір від ворожої пропаганди, в його творах можна знайти відповіді на складні запитання сьогодення.

Геніальна людина завжди випереджає свій час, передбачає майбутні події… Напевне тому їй, зазвичай,  не дають за життя зреалізувати свої ідеї й задуми, адже до них ані влада, ані суспільство на той час просто не доросли…  Варто перечитати  «14 столиць України»  Миколи Вінграновського, аби зрозуміти  масштаби його мислення!

Багато цікавого  розкрили нам зустрічі з родиною письменника: Гелею Степанівною Мельник, Лідією Іванівною Пташинською, Ольгою Коломієць, Леонідом Пташинським, Валентиною Кулачинською-Кривальцевич…  

Цікаві сторінки життя і творчості митця відкрилися нам з листів, які надала бібліотеці Лоріна Лисогурська. Надзвичайно цінними матеріалами збагатили Артхаб зустрічі з творчими людьми Первомайщини, освітянами, працівниками бібліотек, учнівською та студентською молоддю, краєзнавцями, представниками ЗМІ,  Спілки ветеранів, Товариства книголюбів. Традиційними стали Вечори пам’яті, засідання літературної студії МОВОСВІТ, Поетичні вернісажі, майстеркласи для школярів, літературні читання.

Проєкт «Бентежні вірші – Миколаївщина 2022» став тим поштовхом, завдяки якому до спільної творчості  долучилися поети не лише з Первомайщини, а й з інших міст та містечок області: Баштанки, Южноукраїнська, Миколаєва, Жовтневого. Приємною подією в Артхабі стало відкриття виставок  картин художників Кострикіна І.Є,  Герасименко М. П. На черзі – виставки відомого художника Єребакана Д.Д, молодого живописця Нєстерова А.

Вдячні усім, хто з нами співпрацює у благородній справі відродження національної самосвідомості! Вдячні керівництву Управління освіти Ткачук Світлані Володимирівні, Андрєєвій Тетяні Володимирівні, за спільні кроки у напрямку плідного співробітництва.

Артхаб працює за постійної підтримки його засновника Корнацького Аркадія Олексійовича, з ним творчий колектив обговорює нові ідеї та проєкти. За його ініціативою в Артхабі продовжується реалізація нових креативних дизайнерських рішень, які невдовзі стануть приємним сюрпризом для містян. Ця діяльність проводиться одночасно з безперервною допомогою ЗСУ та вимушено переміщеним особам. 

Нехай рік Новий принесе Україні і кожній родині те, про що мріється, чого бажається, до чого прагнеться!

Нехай наших воїнів оберігає і зігріває любов та підтримка всіх українців!

Бажаємо усім міцного здоров’я, незламної віри у нашу перемогу!

 

Голова художньої ради Наталія Терещенко

7,954 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.