Колядники завітали до музею Миколи Вінграновського

Небо і Земля, Небо і Земля

Нині торжествують.

Ангели й люди, Ангели й люди

Весело празнують.

Зі слів цієї старовинної української обрядової пісні розпочалося колядування в стінах бібліотеки-музею імені Миколи Вінграновського. Колядниками стали вихованці фольклорного колективу “Джерельце” Первомайського ДЮЦНВ, що працює на базі 9 гімназії.

Ольга Островська

Як розповіла керівник колективу Ольга Островська, трохи раніше, 24 грудня відбулася благодійна коляда. Тоді вихованцям гуртка разом з іншими учасниками “Різдва для нескорених” вдалося зібрати понад 35 тисяч гривень. Ці кошти були передані на потреби ЗСУ.

Сьогодні – новий етап, вітають всіх кого не встигли минулого разу. Це різні заклади, в тому числі правоохоронні органи, і міська влада. Кожного року колядників чекають і готуються до зустрічі з ними.

Зі слів керівниці гуртка, діти, а це школярі 9 гімназії, з великим бажанням і задоволенням долучаються до участі в різдвяних виступах. Не змогли прийти лише ті, хто захворів. Юним артистам не вистачає спілкування і самореалізації. Ковідні обмеження та війна наклали свій відбиток на звичайну активність та творчу діяльність дітей.  “Всі наші колядки несуть в собі позитив, прославляють Ісуса Христа. Вони всі працюють на об’єднання людей” – зазначає Ольга Островська.

Олександр Гульченко

Не по дитячому мудро розповідають про своє заняття і школярі. Наприклад Олександр ніскілечки не жалкує, що не проводить канікули з ґаджетом в руках. Адже виконує значно важливішу місію

Ми збагачуємо традиції колядування. Колядки є невід’ємною частиною нашої народної культури. Завдяки тим, хто буде просувати ці традиції, вони збагачуватимуться на користь людям. Це на благо України, – поділився дев’ятикласник Олександр Гульченко.

Кароліна Давидова

Погоджується з ним і ще одна учасниця вертепу  – Кароліна Давидова. Закінчення війни – це побажання дівчини на новий рік. І щоб ця мрія збулася якомога швидше, діти теж докладають зусиль:

Ми займаємося благодійною діяльністю. Це, в першу чергу, нам подобається, а в іншу чергу – це корисно для нашого народу.Тим більше, ми збираємо кошти не для себе і не для школи – а на ЗСУ!

В Артхабі Вінграновського були, безумовно, раді таким гостям. Для колядників приготували подарунки та солодкі гостинці. Мистецький центр саме те місце, де дитячим талантам приділяють особливу увагу. Де постать видатного Миколи Вінграновського слугує зразком для юних дарувань. Місце, атмосфера якого сплетена з одухотвореності, фантазій, ідей  та їх втілення у життя на папері чи полотні. З усім цим ближче дітей познайомила завідувачка Бібліотеки-музею Валентина Нємченко:

Сьогоднішнім святковим заходом ми хочемо долучити дітей до української культури, познайомити з народними обрядами. Кількість таких заходів, вочевидь треба збільшувати. Ми відчуваємо, що діти цього потребують. Щоб дітки, які цікавляться народною творчістю, роботами місцевих митців, письменників, художників мали змогу почерпнути знання. Всіх небайдужих, всіх причетних до нашого архабу сердечно вітаю з новорічними святами. Хай Бог допомагає! В цей час всім бажаю єдиного – якнайшвидшої Перемоги!

4,256 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.