21 листопада: яке сьогодні народне свято і що не можна робити

Народне свято свято 21 листопада відомий під назвами Архангел Михаїл, Михайлів день.

Християни відзначають церковне свято 21 листопада на честь всіх ангелів, а також їх головного серед них, глави небесного війська архистратига Михаїла. Українці завжди любили і поважали архангела Михаїла, і з давніх часів відзначали день його пам’яті з особливим розмахом. Йому моляться про захист від ворогів і злодіїв, стихійних лих і всякого зла.

Михайлів день наші предки пов’язували з коротким потеплінням – останнім в цьому році. Цей день отримав назву “Михайлівські грязі”, оскільки дороги сильно відтавали і ставали непрохідними.

У цей день, згідно з давніми повір’ями, не можна робити ніяку роботу в корисливих цілях. Наші предки побоювалися, що Михайло покарає того, хто буде наживатися на людях сьогодні.

День вдалий для вирішення сімейних проблем, і в цілому його краще провести з сім’єю. Також день хороший для водних процедур, таких як лазня або відвідування басейну.

Народженого 21 листопада хлопчика варто назвати Михайлом. Тоді його життя буде довгим і щасливим, а архангел завжди буде оберігати його від бід.

Що не можна робити 21 листопада

  1. Не можна мити голову, інакше “змиєте” розум.
  2. Категорично заборонено займатися шахрайством, завищувати ціни на товари і послуги, забирати чуже майно.
  3. У цей день варто утриматися від оцінювання інших людей, засудження і заздрості. Не можна обговорювати людей за спиною.

Прикмети погоди 21 листопада

  • Багато жолудів на дубі – до м’якої зими.
  • Якщо день теплий і сонячний, то зима буде морозною.
  • Густий туман сьогодні віщує потепління.
  • Якщо з ранку мороз, то в грудні і січні буде багато снігу.
  • Іній вранці – до суворої зими.

1,783 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.