Церковне свято 14 листопада 2022 – яким святим молитися, прикмети та заборони дня

Косма і Даміан походили з Азії і були рідними братами. Їх мати рано овдовіла і виховувала синів в благочесті і любові до Господа.

Подорослішавши, Косма і Даміан навчилися лікарській справі і стали допомагати хворим. Безсрібниками їх прозвали через те, що ніякої плати за свою допомогу святі не просили. Все своє життя Косма і Даміан працювали на благо людей, мирно померли в Феремані.

На честь пам’яті святих сьогодні відзначається народне свято 14 листопада – “Кузьминки”.

Православне свято 14 листопада – день пам’яті мученика Єрмінінгельда

Батько Єрмінінгельда був царем готів і послідовником аріанської віри. Син його, за наполяганням єпископа, увірував у Христа і залишив єресь. За це батько позбавив його престолонаслідування і уклав у темницю. На Великдень батько послав аріанського єпископа, щоб причастити Єрмінінгельда, але той відмовився. Незабаром мученика стратили мечем.

Прикмети 14 листопада

Народні прикмети сьогодні / pixabay.com

 • дощ в цей день – наступний рік буде врожайним;
 • випав сніг 14 листопада – чекайте теплих днів;
 • на річках утворився лід – морози стоятимуть до весни;
 • кішка нявкає весь день – до нещастя.

Що сьогодні не можна робити

Згідно з давніми традиціями, в цей день небажано дивитися в очі жебракам і подавати милостиню. Якщо порушити заборону, вас чекають біди і нещастя. За старих часів люди 14 листопада не виливали на вулицю воду, в якій купали немовлят. Ті сім’ї, які ігнорували прикмету, довго потім боролися з безсонням дитини.

Що можна робити 14 листопада

Наші предки в цей день відзначали “Осінні Кузминки” і готувалися зустрічати зиму. Молоді дівчата молилися Космі і Даміану про красу, здоров’я і молодість, а також просили зустрічі з хорошим нареченим. Також було прийнято обмінюватися курми в знак особливої поваги. Таких курей не вбивали, а тримали заради яєць – вони вважалися цілющими.

1,809 total views, 7 views today

1 comment

 1. Кварткомітет

  “Батько Єрмінінгельда був царем готів і послідовником аріанської віри. Син його, за наполяганням єпископа, увірував у Христа і залишив єресь. За це батько позбавив його престолонаслідування…” ……

  У цих Єрмінінгельдів получалось так майже як у тих ерц-герцогів Габсбургських австрійських.
  Там також менший – Вильгельм фон Габсбург, чимось не догодив татові своєму Карлу, і той заповів своє герцогство та статус державницький ( на острові в Хорватії, де розміщався їх маєтне гецогство) не меншому, а старшому синові.
  Менший образився, пішов з герцогства на війну німецько-автстро-угорську проти тодішньої російської Гімперії.
  Потім якимось чином полюбив країну, що була під автстро-німцьо-угорцями, а потім під Поляками, та після 1939 року стала Україною, обрав собі нове прізвище та ім’я (мабуть логічно: без “по-батькові”) – Василь Вишиваний.
  А затім попав до тенет більшовиків, пишуть в газеті, що його ті викрали.Тримали у тюрмі, де він і закіечив таке своє ламке життя.
  В чому наука ???
  А от в тому, що від родини відриватись не потрібно, Міг би й королем стати.
  Частіш треба звертатись до промови “гаспадіна Галахвастова” коли він прийшов до батьків Проні Прокопівни свататись.
  От там все – і коротко, і надзмістовно.

  І ще одне – у зв’язку з тим, що зима вже на носі (в сенсі на ніздрях), а палити доведеться скоріш за все не завжди газом, то розбавляйте Ваші повідомлення про те коли молитись, кому, як, ще й інформацію про місця придбання паливних матеріалів та їх ціни, контактні телефони, умови доставки.
  Будьте ласкаві,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.