Всеукраїнський день бібліотек цьогоріч відзначаємо в умовах воєнного стану

Редакційний колектив  Pervomaisk.Info вітає  усіх бібліотекарів нашої громади з професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек!

Відзначення цього свята на державному рівні засвідчує глибоку повагу нашого народу до своєї духовної спадщини та книги – джерела споконвічної мудрості й знань. Цьогоріч День бібліотек країна відзначає  в умовах воєнного стану, і це означає, що багато установ і бібліотекарів сьогодні не лише обслуговують користувачів, проводять культурно-просвітницькі заходи, а й надають  допомогу Збройним Силам України, внутрішньо переміщеним особам.

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – пам’яток писемності, а її служителі – вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь, документальних свідчень національної ідентичності народу.

Невипадково з перших трагічних днів війни 2022 року, коли окупанти вдерлися в наші міста й села, вони першим ділом знищували бібліотеки, музеї, заклади культури й освіти. Вони вилучали й знищували українські книги, і продовжують це робити на окупованих територіях.

Обстрілюючи  населені пункти, нелюди поцілюють ракетами у школи, у бібліотечні установи, з наміром викорінити усе українське. Російські загарбники вилучили всі українські книги з бібліотек тимчасово окупованого Мелітополя, Маріуполя, та інших окупованих міст і селищ.

Результати  дослідження Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, яке  стосувалося сільських, селищних і міських закладів свідчать:

  • З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну щонайменше 122 бібліотеки було пошкоджено або повністю знищено.
  • У 21 бібліотеці – не зберігся жоден документ. Про це повідомили на засіданні Ради з питань розвитку бібліотечної справи.
  • Ще 101 бібліотека втратила частину своїх фондів.

Бібліотекарі Первомайської громади та інших громад області продовжують працювати в умовах війни, продовжують нести читачам українське друковане слово  з глибини віків до сьогодення. Діяльність бібліотечних установ  – багатогранна, а праця бібліотекарів –  надзвичайно потрібна. В наших бібліотеках працюють  відповідальні, фахові, самовіддані, уважні  та доброзичливі люди, справжні професіонали в царині інформації, культури, просвіти.

Артхаб «Вінграновський», до складу якого входить Бібліотека-музей Миколи Вінграновського, знаходить шляхи й можливості для інформаційно-просвітницької роботи, використовуючи ресурси інтернет-майданчиків, пабліків та спільнот, реалізує цікаві культурологічні проєкти.

Бібліотекар Катерина Краєвська біля експозиції “Шістдесятники” Бібліотеки-музею Миколи Вінграновського, Первомайськ

Бібліотека-музей: зустріч з родиною Миколи Степановича Вінграновського. Спогади про писменника.

Тематична викладка літератури для дітей “Моя Україна”

 

Тож, з нагоди вашого професійного свята, зичимо вам, дорогі бібліотекарі, міцного здоров’я, особистого щастя, творчого натхнення, добра, миру, благополуччя, та нових успіхів на ниві просвітницького служіння людям!

Віримо в Збройні Сили України та незламний волелюбний дух українського народу!

Бажаємо усім нам Перемоги!

Слава Україні!

 

Наталія Терещенко, голова художньої ради Артхабу “Вінграновський”

4,600 total views, 7 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.