Звернення Патріарха Філарета до Митрополита Епіфанія

Хрестовоздвиженська релігійна громада УПЦ КП села Чаусово-2 вітає і підтримує істинно християнську ініціативу Патріарха УПЦ КП Філарета щодо об‘єднання усіх досі роз‘єднаних православних церков України в єдину Патріаршу Українську православну церкву !
З штучно влаштованим безбожними політиками церковним розбратом має бути покінчено !

А.О. Корнацький
Голова зборів мешканців села Чаусово-2, що створили Хрестовоздвиженську громаду УПЦ КП

 

Звернення Святійшого Патріарха Філарета до Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія

Предстоятелю

Православної Церкви України,

Митрополиту Київському і всієї України

ЕПІФАНІЮ

Ваше Блаженство!

Військовий напад, який здійснила Росія на Україну, а також підтримка цієї жахливої та антихристиянської війни з боку Московського Патріарха Кирила, єпископату Російської Православної Церкви, поставили принципове питання про неможливість подальшого перебування на території нашої країни Московського Патріархату. Ця Церква зробила себе неприхованим поплічником і натхненником російського агресора. Тому, вона має нести всю відповідальність за злочини, вчинені в Україні російськими окупантами.

У час російсько-української війни Українська Церква, як духовна основа української нації, особливо гостро потребує двох речей: незалежності та єдності.

Рішення Помісного собору Української Православної Церкви Московського Патріархату від 27 травня 2022 р., щодо незалежного статусу цієї Церкви від Москви, відкрили унікальні перспективи православного об’єднання та утворення справді єдиної помісної Української Православної Церкви.

Подальше роз’єднання Української Православної Церкви на три гілки є злочином перед українським народом. Церква – це велика консолідуюча духовна сила, яка здатна надихати та підтримувати народ у боротьбі за свою свободу. Але вона може виконувати свою пастирську місію ефективно лише коли буде єдиною.

Заради єдності прошу всіх відкинути гординю, амбіції, забути образи, усвідомити високу відповідальність перед Богом і Україною. Пам’ятати слова Господа нашого: «Більший же з вас нехай буде вам слугою (Мф. 23, 11).

Пропоную скликати Всеукраїнський помісний православний собор, у роботі якого взяли б участь представники всіх трьох гілок українського Православ’я. На мою думку, цей собор має прийняти рішення про об’єднання в єдину помісну апостольську Українську Православну Церкву з патріаршим управлінням та проголосити повну автокефалію. Перед тим закликаю представників конфесій зустрітися для обговорення регламенту собору та визначення дати собору.

Заявляю, що Українська Православна Церква Київського Патріархату візьме участь у такому об’єднавчому Всеукраїнському православному соборі, аби сказати всім: Господь посеред нас!

У зв’язку з цим я хотів би зустрітися з Вами, Ваше Блаженство, для братського діалогу в дусі Христової любові для досягнення духовної єдності. Прошу також визначити представників для роботи в спільній комісії, яка б обговорила питання підготовки до проведення Всеукраїнського православного помісного собору.

Переконаний, що це справді історичне об’єднання підтримає все українське суспільство, адже сказано «Щоб усі були єдине: як Ти Отче, в Мені, і Я в Тобі, так і вони нехай будуть в Нас єдине, – щоб увірував світ , що Ти послав Мене» (Ін. 17, 21-23).

З вірою в те, що Всемилостивий Господь збереже та захистить Україну, дарує перемогу, а також дасть нам сил збудувати єдину помісну патріаршу Українську Православну Церкву.

 З любов’ю у Христі,

ФІЛАРЕТ

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ

І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

 

20 червня 2022 р., м. Київ

4,083 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.