Святий Миколай, нашу хату не обминай»: жителі області живуть з молитвою до святого покровителя і вірою у ЗСУ

Сьогодні, 22 травня, День Літнього Миколи Чудотворця. Вшановують пам’ять Святого Миколая навесні, влітку та взимку. Влітку 11 серпня – день народження Миколи Чудотворця, який називають Микола Осінній. Взимку 19 грудня – день смерті Святого Миколи, який вважається Зимовим Миколою.

Навесні 22 травня – день Літнього Миколи. Саме у цей день мощі Миколи Чудотворця перенесли з Лікії до міста Бар, що в Італії. Уперше це свято ввів папа Урбан II наприкінці XI століття.

Майже 3 місяці Миколаїв і значна частина області під обстрілами й бомбардуваннями, а Снігурівка й прилеглі села – під окупацією. Вся Миколаївська область знаходиться в стані постійної тривоги,  ні на день не припиняється виття сирен. Увесь цей час миколаївців тримає віра у потужну міць воїнів ЗСУ, які захищають рідну землю, а також молитва до Бога й Святого Миколая зі подіванням на ту величну силу, яка дана із ім’ям покровителя міста і області.

Ім’я «Миколаїв»  місто, яке нині є обласним центром,  отримало  в 1789 році на честь переможного штурму Очаківської фортеці. Сталось це у день Святого Миколая, захисника бідних та нужденних, подорожуючих та моряків. Не лише жителі корабельного краю, але й мешканці Миколаївської області  щиро вірять у заступництво одного з найбільш шанованих святих.

Святитель Миколай – дійсно є одним  із найулюбленіших святих, на його честь споруджено безліч церков. У кожному будинку обов’язково була ікона святителя, перед нею запалювалися незгасні лампади, перед нею молилися про благополучне заміжжя, про подорожуючих, мореплавців, про звільнення від наклепів. Православна церква згадує святителя Миколая щотижня: щочетверга, поряд з апостолами. Часто згадується святий Миколай на богослужіннях та в інші дні тижня.

Микола Чудотворець не був ні знаменитим богословом, ні володарем якоїсь великої єпархії чи території. Але минуло 17 століть – і жодного зі святих ми не шануємо так, як його. Кожен народ вважає Святого Миколая своїм, і надає його образу особливих рис.

Святий Миколай Чудотворець народився у 234 році нашої ери, 19 грудня, у місті Патарі в Лікії. Від дитинства він відрізнявся християнськими чеснотами, тому батьки вирішили віддати свого сина на службу Богу.

Миколай не був пустельником, як багато святих. Навпаки, він завжди знаходився серед людей, допомагаючи їм не лише моралями, а й конкретними справами. Він рятував несправедливо засуджених від страти,  годував бідняків, дбав про сиріт. Його доброта у поєднанні з діяльною натурою зробили його надзвичайно популярним у народі. Його вважають чудотворцем, адже за життя він допомагав знедоленим та потопельникам, зцілював хворих від смертельних недуг, рятував від смерті немовлят.

Миколаїв. Памятник СВ.Миколаю.

Миколаїв. Памятник СВ.Миколаю.

Ось чому зараз він вважається заступником та покровителем дітей та моряків.

Ставши архієпископом Мирлікійським, Микола залишався лагідним і смиренним: «Він одягався дуже просто, без будь-яких прикрас, мав лик, сповнений святості та благодаті. Від нього виходило дивне сяйво, як від пророка Божого Мойсея». Микола Чудотворець помер приблизно 343 року. На місці його поховання (тепер це місто Демре на території Туреччини) було збудовано каплицю, а пізніше — церкву, яка неодноразово страждала від руйнувань під час арабських набігів та землетрусів.

У 1953 році завісу над таємницею образу Миколи Чудотворця відкрив італійський учений, анатом Луїджі Мартіно. Професор докладно вивчив мощі святого. Результати досліджень справили сенсацію у науковому світі — відновлений за останками вигляд Миколи Чудотворця мав велику схожість із зображенням на іконах.

 

1,839 total views, 7 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.