“Поні-парк” у Первомайську: особливості догляду за кіньми

Для багатьох людей весна настає, коли за вікном все частіше починає показуватися ласкаве сонечко, гілки дерев обсиджують шпаки, весело дзвенять по дахах краплі і дзюрчать струмки на тротуарах. Для любителів коней – весна настає, коли починає линяти кінь і трапляється це вже, як правило, у середині лютого.

Процес догляду за конем у цей період клопіткий і неприємний. Шерсть вашого улюбленця буде у вас буквально скрізь – на одязі, в очах, в носі, в роті, у вухах і т. д. Сам кінь у цей час виглядатиме як побитий міллю старий килимок – з’явиться плямистість на тих ділянках, які линяють швидше , “борода” на морді і довгі остюки на ногах і животі будуть смішно виглядати на тлі вже більш короткої нової шерсті. А «солодкою» вишенькою на торті стане… лупа.

Вона, на жаль, супроводжує весь процес заміни кінської шуби. Повністю вичистити лупу проблематично, скільки б ви не проводили щіткою, всупереч очікуванням, її ставатиме тільки більше. В умовах холодної стайні, без миття та можливості комфортного проживання стриженого коня – линяння це Пекло.

Але в «Поні-парку» у Первомайську з линькою коней справляються без дискомфорту.

Тут проживають дві елегантні кралі Олівія та Бессарабія, а також маленькі поні Фунтик та Тропіканка. За ними у період линьки дуже добре доглядають та кожного дня вичісують. Адже зустрічати відвідувачів вони мають у гарній формі.

Як зазначає тренер та господарка поні-парку Марія, коні, як і всі тварини, двічі на рік линяють і на зиму вони також заростають шерстю, аби утримувати тепло. І, що цікаво, не всі!

«Наприклад, наша Оливка – пухнаста, а от Бессарабія – короткошерста. Це тому, що у попередніх власників Бессарабія вже адаптувалась до більш низьких температур у приміщенні конюшні. Тому, коли ми виводимо їх на прогулянку, Оливка виходить так як є, а на Бессарабію потрібно вдягати попону,» – каже Марія.

Про те, що таке попона  та для чого вона потрібна, Марія пообіцяла розповісти журналістам наступного разу. А також нагадала, що відвідати «Поні парк»  у Первомайську може кожен у будь-який день, крім понеділка, з 8-ї ранку до 17-ї вечора.

Тому чекають на усіх любителів коней і інших тварин, адже на території ще працює міні-зоопарк.

 

Підготувала Соломія Бояр

2,660 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.