“Поні-парк” у Первомайську: цікавинки з життя коней

Гігієна коней з точки зору самих коней полягає в тому, щоб їхня шерсть не тільки не намокала під дощем, але й не давала можливості паразитам дістатися до ніжної шкіри.

Для цього коні валяються в піску, пилу. Іноді вони приймають і водні, і, так само, й грязьові ванни. Зайве вони струшують. Щоб позбутися  омертвілої шерсті, вони не тільки валяються на землі, а й чухаються об дерева. Загалом стежать за собою, як можуть.

Зранку 4 січня журналісти завітали до «Поні парку» у Первомайську та побачили дуже цікаву картину. Олівія і Бесарабія приймали грязьові ванни. Сніг, який порадував мешканців міста на Новий рік, трохи розтанув і для конячок в загоні настала справжня радість повалятися в багнюці.

Тренер та господарка поні-парку Марія пояснила:

«Чому ж коні валяються? Усім так цікаво за цим спостерігати.

 Кінь валяється з чотирьох різних причин: від задоволення; для підтримки своєї гігіієни; щоб полегшити біль та дискомфорт; для відпочинку та розслаблення.

Спосіб коня валятися – показник його здоров’я! Здорові коні активно валяються, перевертаючись з боку набік, а потім грайливо бігають один за одним на перегонки! Хворі ж, навпаки, неохоче лягають на один бік, або взагалі відмовляються від цього задоволення. Наші конячки нам охоче доводять про своє добре здоров’я!) Якби вони ще розуміли, що цю грязючку нам належить з них постійно зчищати ….))) Не дивлячись ні на що, вони завжди залишаються нашими улюбленцями!!!»

Після таких грязьових ванн  Олівія та Бесарабія проходять процес санітарно-гігієнічної процедури.

Коней чистять не лише від великої любові до чистоти, а й з практичного розуміння. Якщо бруд, грудочки, шматочки рослин, тирса, або щось іще потрапить під сідло або попругу, то це розітре тіло в кров, що додасть муки конячці. Тоді конячок доводиться лікувати і вони не зможуть брати участь у тренуваннях.

Крім цього, під час чищення коней, в них покращується кровообіг, що позначається на здоров’ї, адже, стоячи в денниках, вони не можуть повноцінно почухати себе за допомогою валяння по землі.

Ну і звичайно під час чищення відбувається безпосередній контакт людини і тварини.

То ж Олівія і Бесарабія, що живуть в «Поні-парку» проходять декілька стадій чистки: природньої, як робили їх предки, та у вигляді догляду людини, аби вони могли із задоволенням та без дискомфорту спілкуватися з відвідувачами.

Нагадуємо, що відвідати «Поні парк»  у Первомайську можна у будь-який день, крім понеділка, з 8-ї ранку до 17-ї вечора.

 

Підготувала Соломія Бояр

5,209 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.