Шановні мешканці Чаусово-1, Чаусово-2, Кам’яної Балки, Кінецьполю, Кримки, Кумар, Берізків, Багачівки, Климівки, Миколаївки, Секретарки, Великої Мечетні, Іванівки, Токарівки, дорогі земляки, сусіди, побратими, друзі! Наприкінці поточного й напередодні нового року хочу поділитися з вами спогадами, думками, планами, якими я живу і які стосуються кожного окремо та усіх нас разом
Слова, винесені в заголовок, стали для мене головним пріоритетом з тих пір, як було прийнято рішення створити сімейне аграрне підприємство.
Наголошую для тих, хто не знає або забув — я почав займатися сільським господарством не за покликанням і не тому, що завчасно так планував, а на колективне прохання односельчан врятувати село. Без жодних перебільшень. Для мене сільське господарство не кормушка, а частина життя.
І це не той випадок, коли зайшов у село з пустими руками та став багатим за рахунок селян. Було літо 1998 року, я жив і працював у зарубіжжі, мав успішний бізнес і круто заробляв, а в Україні — криза, донищення колгоспів і радгоспів, втрата селянами роботи й заробітків. Чаусово-2, в силу специфічності керівництва колгоспу, було в біді навіть більшій, ніж сусіди. Миритися з цим було б аморально. Сім‘я, школа, література, селянський труд з дитячих років, ідеологічне й патріотичне виховання у молодіжних організаціях, армія, університет сформували у мене почуття глибокої пошани й любові до рідного села. Скільки себе пам‘ятаю, завжди мріяв робити людям добро. І тому не відгукнутися на звернення односельчан я не міг.
СКІЛЬКИ СЕБЕ ПАМ‘ЯТАЮ, ЗАВЖДИ МРІЯВ РОБИТИ ЛЮДЯМ ДОБРО
Почалося з інвестицій у викуп виробничих активів. Чаусяни на загальних зборах одноголосно прийняли рішення продати Корнацьким паї, я дав батькам-колгоспникам гроші, у повній відповідності до законодавства уклали 517 договорів купівлі-продажу земельних і майнових паїв. Це перший і єдиний випадок в Україні, коли сім‘я селян купила весь колгосп і почала господарювати не на підставі оренди, а на засадах свого права власності.
Це перший і єдиний випадок в Україні, коли сім’я селян купила весь колгосп
Далі пішли багатомільйонні інвестиції у виробництво.
Все було «з нуля», все треба було вирішувати самому і всупереч злочинній діяльності органів влади. Не встигли ми стати на ноги, як восени 2000 року на нас жорстоко «наїхали». Не хто-небудь, а сам президент Кучма, головний на той час дуролом і бандит при владі. «Кинути за грати, а землю відібрати», — так він розпорядився щодо нас, і вся державна машина кинулася виконувати.
Це було за пару тижнів до вбивства Георгія Гонгадзе, після якого Кучма під страхом відповідальності притих, а до того він творив що хотів. Злодії при законі давили і рвали нас, а ми плювали на них, давали здачі та йшли вперед, до нас без усякої агітації приєднувалося одне село за другим.
Війна з бандитами при владі
Війна з бандитами при владі яка тоді почалася, триває й досі, особливо тяжкою вона була у 2010- 2013 та 2015-2019 роках, коли я йшов у народні депутати та працював народним депутатом України. Антинародні сили, якими, безвідносно до назв партій, є вся так звана політична еліта України, не терплять своїх ворогів у органах влади, намагаються знищити їх. Запам’ятайте: чесні люди і «політична еліта» — непримиренні вороги. Війна між ними буде тривати доти, доки ми, чесні люди, не переможемо в ній.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: ЧЕСНІ ЛЮДИ І «ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА» – НЕПРИМИРИМІ ВОРОГИ.
ВІЙНА З ЕЛІТОЮ МАЄ ТРИВАТИ ДОТИ, ДОКИ ЧЕСНІ ЛЮДИ НЕ ПЕРЕМОЖУТЬ
Попри всі труднощі, я ніколи не забував про людей у селах, на практиці постійно формував і вдосконалював мій власний Кодекс турботи про селян. Він неписаний, але його численні положення можуть зайняти цілу газету. Тому викладу їх суть узагальнено. Перша й головна заповідь: викупив у селян паї, або взяв у оренду — бери на себе турботу про всі сторони їхнього життя. Про всі без винятку. Щоб селянин міг отримати від тебе всю необхідну йому в житті допомогу.
ПЕРША І ГОЛОВНА ЗАПОВІДЬ — БЕРИ НА СЕБЕ ТУРБОТУ ПРО ВСІ НУЖДИ СЕЛЯН
Все решта — деталі. І звісно що не може бути й мови про те, щоб обкрадати селян при виплаті зарплат і орендної плати, як це роблять деякі «шустряки» з числа орендарів. Платити всі податки й платежі за селян треба в повному обсязі, а не із занижених сум або зовсім без оподаткування.
Бо навіть заниження доходів при оподаткуванні прямо б’є по розміру майбутньої пенсії робітників та орендодавців, по соціальних виплатах. Це пряме обкрадання не тільки бюджетів, але й безпосередньо людей.
Це тяжкі злочини, які ніколи не вчинялися ні Агрофірмою Корнацьких, ні ПП «Перемога народу» — ще одним підприємством моєї родини, що кілька років тому створено у Чаусово-1.
Я з цими злочинами завжди відкрито боровся і буду продовжувати це робити, щоб допомогти селянам захистити їхні права. Мої помічники-юристи і я сам ніколи не відмовляли у наданні селянам безоплатної правової допомоги, так що звертайтеся.
Сімейні підприємства Корнацьких – лідери у визначенні розмірів орендної плати
Сімейні підприємства Корнацьких не тільки завжди справно сплачували всі податки, а й завжди були лідерами у визначенні розмірів орендної плати, у наданні селянам господарських послуг та в турботі про соціальну сферу села.
Не секрет, що довколишні фермери щороку очікують, яку орендну плату видаватиме ТОВ «Агрофірма Корнацьких». А вже потім мусять підтягувати свої видатки до нашого рівня.
І щороку ми чуємо: «Ви що, знову будете піднімати орендну плату?! Ви що, сплачуєте за зерно вище ринкової ціни?! Та навіщо це, та досить вже, можна ж не робити цього!».
У мене на ці закиди завжди одна відповідь: робив і буду продовжувати робити для селян щоразу більше й краще настільки, наскільки дозволятимуть доходи бізнесу.
Впевнений — з Корнацькими селянам було і завжди буде найкраще.
Види господарських послуг для селян буде розширено
Так, з наступного року до традиційних господарських послуг на кшталт помолу зерна на борошно та на комбікорм, оранки й культивації присадибних ділянок, надання грубих і зелених кормів, зерновідходів транспортних послуг тощо, ми додамо нові послуги — сівбу кукурудзи, соняшника, інших зернових культур, та збирання врожаю на селянських городах.
Для цього закуповуються спеціальні трактори, сівалки, малогабаритні комбайни, у кожному селі буде створено окремий мехзагін. Хто гнув спину на землі, той розуміє, яке це буде полегшення для селян.Зростуть і доходи.
Забезпечення якісним недорогим хлібом
Ще одне, на перший погляд незначне, але насправді дуже важливе соціальне питання. Випічка хліба. Десять років тому я вклав близько двохсот тисяч доларів у створення пекарні — щоб забезпечувати селян якісним і недорогим хлібом. Вона в основному справляється з поставленими задачами, але «людський фактор» є скрізь — бувають і збої. Наступного року реорганізуємо цю справу, зосередимо її виключно на забезпеченні потреб людей, що співпрацюють з нами. Наші селяни матимуть високоякісні хлібобулочні вироби, за цінами гарантовано нижче ринкових.
Та не хлібом єдиним. Є й інші сторони життя, яке продовжується попри всі жахи, що хронічно влаштовують нам політики.
Турбота про життя і здоров’я селян. Медицина.
Оскільки на місцях практично розвалена медицина, я вже багато років допомагаю людям лікуватися. Загалом це сотні, якщо не тисячі людей — не рахував. Цього року Агрофірма придбала реанімобіль на базі Мерседес-Спринтер, за потреби будемо безоплатно доставляти важкохворих з числа «наших селян» до районних, обласних, столичних лікарень. Хто не знає, у комерційних перевізників це десятки тисяч гривень за один рейс.
У новому році також організуємо медичне обслуговування селян фельдшерами й медсестрами, щопроживають у селах. Будемо брати їх на роботу, забезпечимо транспортом. Але цього недостатньо. Треба створювати власні сільські амбулаторії із стаціонарними відділеннями. Для початку — хоча б одну на всі «наші села».
І вона буде — як і нове сучасне житло для лікарів. Весною почнемо будувати, і зведемо у найкоротші строки. Запросимо на постійну роботу фахових терапевтів, буде і стоматологія.
Турбота про одиноких немічних людей
Не всі знають про те, що у Чаусово-2 вже три роки як облаштовано і повністю укомплектовано всім необхідним пансіонат на 20 місць для одиноких немічних селян. Він готовий прийняти мешканців, як тільки з’являться бажаючі. Покинутих і забутих людей у наших селах не буде.
В пансіонаті для одиноких немічних селян — домашній затишок
Будівництво житла. Програма садибної забудови
Готуємося будувати для селян житло, для чого створено ПП «Стройфірма Корнацьких» і кооператив «Рідна хата», придбано будівельну техніку.
Агрофірма вже купила в селі Кінецьпіль 5-поверхову будівлю колишнього гуртожитку, наступного року його буде перетворено на 54-квартирний житловий будинок. Поруч є земельна ділянка для зведення як мінімум ще одного такого ж.
Восени 2022 р. буде заселено 54-квартирний житловий будинок
Розробляємо також програму садибного будівництва. Земельні ділянки є, перші котеджі збудуємо вже наступного року. Звісно що квартири й хати будуватимуться не для аби-кого, а лише для працівників наших підприємств та для селян, що продали нам землю або передали її в оренду. Та для їхніх дітей і онуків. Перш за все житло буде безоплатно надаватися в користування, а бажаючі придбати його у власність вступатимуть до кооперативу, будемо будемо надавати їм безвідсоткові позички.
Ми й зараз це робимо, але наразі люди позичають гроші для покупки житла на вторинному ринку. Тепер будуватимемо самі, і це буде найкраще житло та найкращі умови його придбання. Після Нового року починаємо формувати Список тих, хто потребує поліпшення житлових умов, причому будемо включати до нього й тих, хто тільки прийде до нас із земельним паєм.
Нові переробні підприємства – нові робочі місця
Щоб вкладати гроші в соціальну сферу, їх треба заробляти. У наших найближчих планах не тільки розширення земельних площ та тваринницьких ферм, але й будівництво переробних підприємств. Вже наступного року буде побудовано:
- компактний м’ясокомбінат,
- молокопереробний цех,
- інкубатор,
- вибираємо ділянку під виробничий комплекс у складі зернового елеватору, млина, олійного, комбікормового заводів.
Це сотні робочих місць і високі зарплати для наших селян та членів їх сімей, яким не буде відмови у прийомі на роботу. Як не було і нема такої відмови на підприємствах Корнацьких від самого початку їх створення.
Навіть дуже стисло, написати в одній статті про всі наші справи і плани неможливо. Про те, наприклад, що буде запущено завод по виробництву будматеріалів, куплено пожежні машини, відремонтовано пошти, клуби, спортзали, очищено річки, ставки, облаштовано пляжі тощо.
Тому будемо видавати наш «Інформаційний бюлетень» регулярно, кожен бажаючий зможе і почитати, і сам опублікувати наболіле.
Закінчується поточний рік, наближається новий.
Але це тільки умовні зміни, життя людське залежить не від календарів, а від самих людей.
Будемо гідними людьми – разом здолаємо всі труднощі й будемо жити по-людськи.
Чого я щиро нам усім бажаю. І безумовно -будьте здорові!
З наступаючим Новим роком!
З Різдвом Христовим!
Нехай Бог нас милує і помагає нам!
З повагою, Аркадій Корнацький
3,947 total views, 7 views today
Pingback: Інфобюлетень агрофірм Корнацьких. Керівництво агрофірм | PERVOMAISK.INFO