Які новорічні ялинки встановлені в обласних центрах України?

Скільки коштують обласними бюджетам новорічні ялинки і оздоблення.

Кропивницька ялинка найнижча та найдешевша в Україні. ЇЇ висота – 14 метрів. На гірлянди для фотозони міська рада витратила всього 28 тисяч гривень. Але найдешевша – не означає найгірша. Просто, ялинку придбали 10 років тому, в 2011 році. Це дає змогу наступні роки економити кошти міського бюджету. Головна ялинка обласного центру з оновленою ілюмінацією цьогоріч виглядає дуже привабливо.

Новорічна ялинка в Кропивницькому

Новорічна ялинка в Кропивницькому

Одна з найвищих ялинок в Україні – миколаївська красуня на площі Соборній. Вона має 22 метри заввишки і 10 метрів у діаметрі. Штучне дерево придбали ще в 2017 році за 2,8 млн грн. На ялинці немає традиційних іграшок – лише ілюмінація у вигляді різноманітних новорічних фігурок.

Новорічна ялинка в Миколаєві

Новорічна ялинка в Миколаєві

Найдорожча  новорічна ялинка – у Дніпрі, вона досягає у висоту 20 метрів. На святкове дерево з прикрасами  місто витратило  дев’ять мільйонів гривень. Всього на оздоблення вулиць витратили 51 мільйон. Дерево  зроблене з незаймистих матеріалів.

Більшість ялинок в Україні – штучні.

Але є виключення. Це святкові красуні у Львові і в Житомирі.

В Житомирі тридцятиметрову ялинку прикрасили золотими та срібними кулями. Заввишки вона така, як і в столиці. Красуня росте посеред міста на вулиці Михайлівській. Унікальність ялинки в тому, що вона росте, її не зрубують, це – жива  ялинка. На прикраси та декорації для неї витратили 180 тисяч з міського бюджету. І приблизно стільки ж – на оздоблення самої вулиці та на святкові заходи.

Новорічна ялинка в Житомирі

Новорічна ялинка в Житомирі

Львів отримав цьогоріч живу  ялинку в подарунок від  Василя Івановича Козленко, мешканця с. Оброшине Львівської області. Її висота – 17 метрів. Дерево встановлене на площі перед Львівським театром опери і балету.

Новорічна ялинка у Львові

Новорічна ялинка у Львові

Чим порадує головна ялинка країни

Головна ялинка країни

Головна ялинка країни

На святкування Нового 2022 року на Софійській площі в Києві з бюджету виділено понад 25 млн грн. Тема головної святкової локації на Софійській площі присвячена Різдвяній дивоночі, коли народився Ісус Христос. Основа новорічного дерева прикрашена як традиційний вертеп, який в Україні здавна було прийнято зводити до Різдва. Навколо ялинки стоять фігури Ісуса, Матері Божої, святого Йосипа, пастухів, царів, ангелів та колядників.

Запевняють, що цей вертеп – найбільший у Європі. Новорічне дерево оздоблене 10 тисячами прикрас — іграшками червоного та золотого кольорів.

 

Публікацію підготувала Н. Терещенко

3,408 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.