Термін дії «жовтого» COVID-сертифіката становитиме 30 днів

Згідно з рішенням Кабміну змінено термін дії «жовтого» COVID-сертифіката, який підтверджував проведення як мінімум одного щеплення, і тепер становитиме 30 днів. Раніше такий сертифікат був дійсним 120 календарних днів від дати проведення щеплення.
Про це під час онлайн-брифінгу у четвер, 25 листопада, поінформував заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров.
«Якщо людина вакцинувалася першою дозою, але з якихось причин не прийшла на друге щеплення після завершення рекомендовано інтервалу, то через 30 днів вона втрачає можливість користуватися «жовтим» COVID-сертифікатом. Тому, закликаю вас не зволікати з другим щепленням і робити його вчасно», – повідомив він.

Зазначимо, що мінімально можливі інтервали для вакцин: Pfizer – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac – 14 днів, AstraZeneca – 28 днів.

Юрій Гранатуров нагадав, що в «червоній» зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.

«Обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату», – сказав Юрій Гранатуров.

Зі свого боку, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Максим Безносенко розповів про кількість вакцинованих різних категорій в області, а саме:
– дітей з 12 років – 3175 осіб;
– медичних працівників – 27255 осіб;
– вчителів (та інших працівники сфери освіти) – 52491 особу;
– працівники соціальної сфери, включаючи соціальних працівників – 23862 особи;
– людей віком від 80 років – 13626 осіб;
– людей віком від 70 до 79 років – 47726 осіб;
– людей віком від 60 до 69 років – 109095 осіб.

«На сьогодні в Миколаївській області є достатній запас вакцин: CoronaVac – 100 тис. доз, Pfizer – 44 тис. доз, AstraZeneca – 15 тис. доз та Moderna – 20 тис. доз. Закликаю всіх вакцинуватися та бути здоровими», – зазначив Максим Безносенко.

За інформацією Управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації

3,728 total views, 15 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.