Вперше в Первомайську: мистецтво мозаїки замість звичного асфальту

Як  проектувався  майданчик  з  мозаїчним покриттям перед музеєм Вінграновського

Перехожим, які рухаються по вулиці Толстого на Грушевського, праворуч відкривається чудовий вид на майданчик, вимощений гарними мозаїчними візерунками. Саме цей артмайданчик веде до фасаду нового культурного об’єкту – музейного комплексу Вінграновського, який незабаром відкриє свої двері для відвідувачів. А історія цього майданчика зовсім непроста!

Спочатку творчий задум про незвичне покриття  з’явився в уяві засновника музею, А. О. Корнацького, який поділився своїми планами  з народним художником Гайдамакою А.В.  Було прийняте рішення, застосувати особливу мозаїку, котра поєднує мотиви української вишивки з автентичною фольклорною символікою.

Оже, старий асфальт мав бути заміний на так звані ФЕМи – фігурні елементи мощення. І тут виникла ще одна проблема! ФЕМи виробляють  лише на замовлення впродовж місяця й більше! До того ж, художник не переставав міняти композиції: то притаманні вишивці Півдня України, то варіанти “Дерева життя”, то ще щось непросте! Нарешті, остаточний проєкт візерунків був обраний, фігурні елементи виготовлені. Почався один з найвідповідальніших етапів – художнє мощення.

Анатолій Довганич – майстер  з 30 річним досвідом

Бригаду з чотирьох умільців очолила людина, щиро закохана у свою професію. Це – Анатолій Довганич. Маючи за плечима майже 30 років досвіду, він «розмалював» тротуарною плиткою аж 25 гектарів загальної площі! Отакої! І на кожному наступному об’єкті творить щось нове, неповторне, красиве. От і благоустрій території перед фасадом АРТ-ХАБу «Вінграновський» додає ландшафтному дизайну індивідуальності, неповторності, гармонії. Укладання тут відрізняється складністю малюнку і різномаїттям кольорів,  особливою самобутністю. 

Розміри однієї тротуарної плиточки – кубічний дециметр. Скільки ж їх треба, аби покрити 300 кв.м?! Кому не лінь – підрахуйте, скільки разів доводиться згинатися-розгинатися, беручи протягом робочого дня по одній отакій штучці. Я відстежила, правда, дещо інше. Це – не просто важка рутинна праця. Це – творчість! Це – робота, яка супроводжена душевним рвінням, радістю від содіяного, талантом і відповідальністю.

Дерево Життя з українським орнаментом-  з фігурних елементів мощення!

За проєктом відомого художника-монументаліста Анатолія Гайдамаки, на майданчику поступово вимальовується дерево Життя в обрамленні українського орнаменту. Часто перехожі та мешканці сусідніх будинків з цікавістю розглядають, розпитують, спостерігають за роботою майстрів, фотографуються на фоні готових ділянок. І завжди дивуються. І не дарма! Бо цей шедевр створюється вручну, на колінах, за допомогою киянки та правила! Від темна до темна, день у день, плиточку до плиточки, метр за метром, гарненько, вистраджано, продумано. Тюк-тюк, тюк, тюк… І вже назавтра сусіди сфотографують новий блок орнаменту. 

В. Нємченко, директорка музею-бібліотеки Вінграновського

5,695 total views, 3 views today

1 comment

  1. Pingback: В Первомайську завершені роботи по укладанню мозаїчного покриття по вулиці Толстого | PERVOMAISK.INFO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.