Осінь повністю ввійшла у свої права. Пройшли дощі, кожного ранку надворі рясні роси температура знизилася, але до такої позначки, що ще дозволяє відпочивати на природі. Отож, рятувальники звертаються до громадян, які люблять ласувати грибами.
Для багатьох збирання грибів – це захопливе полювання, яке іноді називають «тихим». Але не всі добре розуміють, що з вживанням грибів потрібно бути дуже обережним. Адже цей дарунок лісу водночас є небезпечним продуктом харчування.
Рятувальники Миколаївської області нагадують людям, що гриби – це не основний продукт харчування і без нього можна обійтися. Задля власної безпеки і збереження здоров’я, а то і життя.
А також, щоб уникнути отруєння дикорослими грибами необхідно дотримуватися елементарних правил:
- Ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте.
- Остерігайтеся пластинчатих грибів.
- Не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях.
- Під час посухи грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини.
- Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі!
- Не вживайте сирих грибів!
- Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть не менше трьохразів у підсоленій воді протягом 30 хвилин.
- Готові страви з грибів зберігайте в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.
Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі):
- Негайно викликайте “швидку допомогу”. До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини.
- – Навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи.
- – Недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.
Ніякого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.
2,569 total views, 3 views today