Секрети смачного хліба від пані Ольги

Хліб, хлібчик, хлібина, хлібеня… Яку ще, чи страву, чи виріб, можна отак пестливо називати і говорити, як про живу істоту. А які епітети! Духмяний, свіжий, рум’яний.  Люди, причетні до таїнства випікання хліба, здаються нам магами-чарівниками, бо знають багато таємниць і секретів. Ольга Іванівна Карпюк – одна з таких чарівниць. А її коровай – обрядовий хліб, взагалі, казка! Пані Ольга погодилася дати інтерв’ю для читачів Pervomaisk.Info. Читаємо, друзі! 

– Пані Ольго, як називається Ваша професія, як ви її здобули, на яких посадах працювали?

 – За спеціальністю я інженер-технолог молочної продукції, але обставини склалися так, що трудову діяльність почала на хлібозаводі. Там працювала моя мама, і я швидко освоїла професію хлібопекаря. Працювала технологом, завідуючою виробництвом на районному хлібокомбінаті. Майже 34 роки – на одному місці. Потім директором підприємства «Українська паляниця». Наразі працюю завідуючою пекарні. 

– Чим Вас приваблює ця справа,чому ви зробили саме такий вибір, адже могли працювати за фахом?

– Мені з самого початку подобалась моя робота, я відчула, що це і є покликання. Моя бабуся пекла найсмачніший хліб, і на питання, як їй вдається випікати таку смакоту, казала: «Хліб мене любить!». Ось так і я відчула, що мене любить хліб!

– У кого Ви вчилися, чий досвід переймали?

– Традиційні технології випікання хліба освоїла на виробництві. Але постійно вчилася, удосконалювала майстерність.Пригадується 1998 рік, відрядження у Хорватію за обміном досвіду. Саме там я дізналася про технології таких виробів, як круасани, хот-доги, гамбургери. Вперше освоїла технологію шокової заморозки, коли вироби з замороженого тіста потім використовують в кафе і кондитерських. Перша в місті запровадила у виробництво солодовий хліб, почала випікати хліб із насінням, гречаний, кукурудзяний.

– Ви – майстер по створенню неповторних чудо-короваїв. Чому саме короваї Вас найбільше  надихають на творчість? 

– Коровай – обрядовий хліб, він має багаті традиції. Коли випікаєш і оздоблюєш такий виріб, маєш можливість фантазувати, творити. Коровай замовляють на весілля і на обжинки,на входини і ювілеї. Цей святковий хліб має сильну енергетику, неповторний смак, а, крім того, ще й тішить око красивим оформленням.  

–  Які види чи сорти хліба випікаєте? 

– Зараз ми випікаємо такі сорти хліба, як батон східний вищого ґатунку, солодовий хліб житній, заварний бездріжджовий з родзинками, без родзинок, та інші. Хлібопечення – справа дуже регламентована. Спочатку розробляється технологія виробів, потім хліб проходить паспортизацію, щоб усе було по ДОСТУ, а потім уже  отримуємо право реалізувати його населенню. Хліб мусить мати паспорт, де вказані усі його якості: назва, вага, ґатунок. На жаль, сьогодні ця вимога  ігнорується деякими виробниками.

– Чому Ваш хліб вважається одним з найсмачніших в місті?

– Наш хліб дійсно користується попитом в районі і в місті. Одним з «секретів» смачного хліба – є якісне борошно. Я особисто контролюю процес відбору пшениціі, враховую показники якості. Відібрані сорти відправляються до млина, і ми отримуємо відбірне борошно. Тому й хліб у нас смачний, Чаусівський. 

–  Ви маєте двох дорослих доньок. Чи успадкували вони Ваш талант, чи перейняли вашу майстерність? 

– Мої донечки – гарні господині, смачно готують. Але працюють в інших сферах. Тішусь, що моя онука, в свої 12 років уже самостійно випікає смачне печиво. 

– Чи є у Вас здібні, талановиті учні?

– Учнів було і є чимало. Багато з них стали успішними підприємцями, відкрили власний бізнес.

– Де можна купити Ваш хліб?

-Основна частина продукції  реалізується селянам Первомайщини. І в місті наш хліб теж користується чималим попитом. Його можна придбати в магазині, що на розі вул.Толстого-Грушевського.  Ласкаво просимо!

 

Записала розмову Наталія Терещенко,

голова художньої ради АРТ ХАБу Вінграновський

5,682 total views, 3 views today

12 comments

 1. Pingback: Ланч з пані Оленою. Або: цікаві люди поміж нас! | PERVOMAISK.INFO

 2. Pingback: Як створювався Музей Вінграновського в Первомайську | PERVOMAISK.INFO

 3. Pingback: Панічний стан при ковіді ускладнює перебіг хвороби | PERVOMAISK.INFO

 4. Pingback: Вакцинація від грипу та COVID-19 | PERVOMAISK.INFO

 5. Pingback: У Первомайську оновили автобусні маршрути загального користування | PERVOMAISK.INFO

 6. Pingback: Понад 200 пацієнтів померло від коронавірусу у Первомайську за період пандемії | PERVOMAISK.INFO

 7. Pingback: Що таке хештег і навіщо він потрібен у Фейсбуці | PERVOMAISK.INFO

 8. Pingback: У Первомайську прийняли рішення про продовження дистанційного навчання | PERVOMAISK.INFO

 9. Pingback: Степове многоріччя | PERVOMAISK.INFO

 10. Pingback: У Первомайську батьки протестують проти дистанційного навчання в школах громади | PERVOMAISK.INFO

 11. Pingback: Увага КОНКУРС! «Мій домашній улюбленець – стиль осінній!» | PERVOMAISK.INFO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.