Швейна фабрика «в законі»

Колись, маючи на увазі характер службової діяльності судді Первомайського суду Сотської, я написав і опублікував у газеті «Обрій» статтю «Скотське правосуддя». Суддя Сотська «за долю малую» в пів-комбайна на підставі … техпаспорту, виданого Держтехнаглядом, намагалася тоді присудити корешам її сина Ігоря куплений Корнацькими за власні кошти зернозбиральний комбайн «Клаас-Домінатор». 

Цей типовий для «скотського правосуддя» епізод згадався з нагоди дикої витівки інших первомайських чиновників — із районної державної адміністрації. Їх відношення до конституційних прав людей і до судового рішення можна називати скотським вже без всяких лапок.

Мова про наступне.

25 жовтня 2020 року по всій Україні відбулися грубо неконституційні так звані перші вибори Рад так званих об‘єднаних громад. Внаслідок цієї грандіозної політичної диверсії, розпочатої ще у 2014 році Порошенком на виконання планів Кремля по знищенню української державності, в Україні в 2015-2020 роках ліквідовано загалом понад дванадцять тисяч органів народовладдя — щонайперше сільрад.

Єдині на всю країну конституційні, а відтак законні — ЧЕРГОВІ, а не фальшиві «перші» місцеві вибори, — у повній відповідності до Конституції та легітимних законів України, 25 жовтня 2020 року відбулися у селі Чаусово-2 Первомайського району. Було обрано депутатів Чаусянської сільради, мене односельчани обрали сільським  головою. Про це можна почитати ТУТ.

24 грудня 2020 року, після складення присяги, я подав належні документи державному реєстратору Первомайської РДА О.Крижанівській для здійснення відповідних реєстраційних дій.

Отримав стовідсотково необгрунтовану відмову. Оскаржив її до Миколаївського окружного адміністративного суду.

Тут теж цілком прогнозовано (адмінресурс на Миколаївщині ніхто не скасовував) було неправосудно відмовлено.

Подав апеляцію.

І, як мовиться, виграв суд.

25 травня 2021 року П’ятий апеляційний суд Одеси скасував рішення Миколаївського адмінсуду і прийняв по справі нову постанову, якою скасував незаконне рішення державного реєстратора Крижанівської про відмову у вчиненні реєстраційних дій, та зобов’язав її, державного реєстратора Крижанівську — тепер увага ! —  «повторно розглянути подані 24 грудня 2020 року документи для проведення реєстраційної дії».

Постанова апеляційного суду набрала законної сили з дати її прийняття.

Здавалося б, все ясно як білий день — є рішення апеляційного суду, державний реєстратор має виконати його.

Та не в Первомайській РДА !

Тут своє «правознавство» та «правосуддя». З орієнтирами не на Конституцію та права людей, а на оті приписи Кремля по знищенню України, які вслід за Порошенком сумлінно виконує «ЗЕ-команда». На Первомайщині втілення кремлівських планів у життя і повалення конституційного ладу, через ставлеників у органах влади, здійснює ЗЕ-депутат М.Дирдін.

В тому числі шляхом протидії правосуддю. Ось витяг із офіційної реакції на вищезгадане рішення апеляційного суду:

«… повідомляємо про неможливість виконання зазначеної постанови, так як державна реєстрація … проводиться за заявницьким принципом… Державним реєстратором буде повторно розглянуто документи для проведення реєстраційної дії … після подання пакету документів Корнацьким Аркадієм Олексійовичем».

Гляньте на офіційний бланк — це лист до суду від Первомайської РДА.

Яка не є стороною у спорі і якої рішення суду жодним чином не стосується.           Яка грубо незаконно втручається в правостосунки сторін і в судовий процес.

Мало того, підопічні М.Дирдіна, без всякого сумніву що у точній відповідності до його вказівок, ще й «ставлять суд у стійло». Колегія суддів апеляційного суду постановляє «зобов‘язати державного реєстратора Крижанівську Олену Борисівну ПОВТОРНО РОЗГЛЯНУТИ ПОДАНІ 24 ГРУДНЯ 2020 РОКУ ДОКУМЕНТИ…», а Первомайська РДА, нічтоже сумняшеся, опускає суд нижче плінтуса і каже «держреєстратор розгляне, коли Корнацький подасть документи повторно».

З юридичної точки зору тут скільки «дирдінізмів», що описати їх усі не хватить інтернету. Тому обмежуся лише констатацією причин цього унікального прецеденту.

Як уже зазначено вище, на рішення апеляційного суду реагує не державний реєстратор Крижанівська, як мало би бути, а керівник РДА. Тобто  повноваження державного реєстратора «помножені на нуль», замість закону діє адміністративний ресурс.

Далі ще цікавіше — хто керує цим адмінресурсом.

У Первомайську це невеликий секрет — власники Первомайської швейної фабрики Дирдіни. Саме ці бізнесмени вузьким сімейним колом дружно визначають кадрову та поточну державну політику і в Первомайській «Зе-команді», і в Первомайській РДА, якою керує їхня людина С.Саковський.

За призначення якого головою РДА, як брешуть обізнані люди, довелося віддати на Банкову 50 (п’ятдесят) тисяч зароблених непосильним трудом доларів.

За такі гроші, напевне, хочеться накеруватися до нудоти. Тож ставлення до конституційного правопорядку і правосуддя в Первомайській РДА не просто скотське, а ще й з коефіцієнтом містечковості. Як у тій пісні про єврейське козацтво, що повстало:

«Кто тронет наш замызганный Бердичев,

Того холера схватит за живот»…

На так званій підконтрольній Києву території України ставлення до Конституції України нічим не краще, ніж в ОРДЛО.

4,264 total views, 7 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.