У Первомайську вшанували пам’ять загиблих в’язнів концентраційних таборів (ФОТО)

11 квітня, у всьому світі відзначається пам’ятна дата — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів .
Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, гетто та в’язниць.

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли понад 20 мільйонів осіб з 30 країн світу. Приблизно 12 мільйонів чоловік так і не дожили до звільнення, серед них — близько 2 мільйонів дітей.
11 квітня 1945 року в’язні Бухенвальда (Buchenwald) підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на свободу. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей — це справжні уроки мужності для молодого покоління.
В цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори та вшановує пам’ять жертв нацизму, які загинули в концтаборах.
Цього дня, у багатьох країнах проходять різноманітні пам’ятні заходи, зустрічі колишніх в’язнів, поминання загиблих, поклоніння їх пам’яті, покладання квітів до могил та місць поховання жертв фашизму. Адже тільки зберігаючи пам’ять про ті страшні події і віддаючи шану загиблим і тим, хто вижив у тому пеклі людям, можна сподіватися на те, що подібне більше ніколи не повториться в людській історії.
З цієї нагоди, у Первомайську також відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих в’язнів концентраційних таборів хвилиною мовчання.

7,153 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code