На Первомайщині навчальний заклад незаконно передав в оренду землю фермерському господарству

23 вересня 2019 року рішенням Господарського суду Миколаївської області задоволено позов керівника Первомайської місцевої прокуратури про визнання недійсним договору про спільний обробіток землі, з зобов’язання  повернути навчальному закладу земельну ділянку.

Договір укладено між Софіївською загальноосвітньою школою Первомайського району та фермерським господарством.

Прокуратурою установлено, що з 2004 року у користуванні Софіївської ЗОШ на правах оренди перебуває земельна ділянка державної форми власності сільськогосподарського призначення площею 18,6 га вартістю 633 тис. грн.

Проте, в порушення умов договору оренди землі та вимог земельного законодавства, у січні 2019 року зазначена земля, на підставі договору про сумісне використання, передана навчальним закладом у користування фермерському господарству.

Вивченням умов спірного правочину встановлено, що вони не відповідають вимогам Цивільного та Земельного кодексів України, Закону України «Про оренду землі», суперечать інтересам держави, не спрямовані на настання наслідків, що ними обумовлені, оскільки укладено сторонами з метою приховання договору суборенди земельної ділянки.

Господарський суд Миколаївської області, погодившись з позицією прокуратури, визнав спірний правочин недійсним та зобов’язав фермерське господарство звільнити земельну ділянку державної форми власності.

5,946 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code