На виборчому округу № 132 сейфи з бюлетенями розкривали вночі, а деякі дільниці відкрилися невчасно

Ще до початку дня голосування вибуховою хвилею порушень виборчого законодавства накрило округ № 132. 

Причиною стало доручення ЦВК внести зміни в бюлетені через загибель кандидата в нардепи від опоблоку В. Мосякіна. За повідомленням ЦВК “Комісія визнала таким, що вибув з балотування, кандидата в народні депутати України Мосякіна В. О., висунутого політичною партією” Опозиційний блок “в ОВО № 132 на позачергових виборах народних депутатів України від 21 липня 2019 року, в зв’язку з його смертю”.

Але чому така проста процедура спричинила фальсифікації з виборчими бюлетенями? Справа в тому, що ЦВК зобов’язала дільничні виборчі комісії округу № 132 на своїх засіданнях внести зміни до виборчих бюлетенів шляхом проставлення штампа “Вибув” на відомостях щодо кандидата в народні депутати України Мосякіна. 

Згідно закону, підготовче засідання проводиться в переддень виборів, під час нього бюлетені поміщаються в металевий сейф, який опечатується на тому ж засіданні комісії стрічкою з проставлянням на ній підписів усіх присутніх на засіданні виборчої комісії та печатки.

Відкривати сейф можна не раніше  ніж о 7. 15 у день голосування. Тож в проміжок часу між 7. 15 та 8.00 комісія мала проставити штамп навпроти прізвища кандидата, що вибув. Закон не містить відомостей про те, що можна відкривати сейф, коли кому заманеться, і навіть вночі, як це було зроблено на деяких дільницях, в тому числі на дільниці № 480553, у смт Підгородній. 

У день виборів дільниця № 480704 відкрилася майже на годину пізніше – о 8 годині 59 хвилин, що також є грубим порушенням закону “Про вибори народних депутатів”. Звичайно, виборці, які прийшли о 8.00 і не змогли проголосувати, справедливо обурювалися. Так мешканець міста Володимир розповів, що о 8.00 йому було відмовлено у його законному праві проголосувати. Голова комісії мотивувала це тим, що їй потрібно було проставити штамп “Вибув” навпроти прізвища Мосякіна. В результаті порушень на цій дільниці утворилася велика черга, а деякі люди йшли, так і не проголосувавши. Всі вищеназвані факти свідчать про некомпетентність деяких голів ДВК та їх злочинну халатність. 

 

23,036 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code