І дороги, і школи, і люди – як «Агрофірма Корнацьких» піклується про села

Там, де власники сільськогосподарського підприємства мають совість – і селянам легше. Журналісти поспілкувалися з мешканцями та головами сіл, де працює ТОВ «Агрофірма Корнацьких». Виявилося, що агрофірма у соціальних питаннях не тільки перебрала на себе всі функції колгоспів, на яких колись трималося село, але й виконує чимало функцій органів влади. Звісно, що вимушено, через бездіяльність останніх. 

Корнацькі започаткували аграрний бізнес у 1998 році. Аркадій Олексійович був його засновником до осені 2012 року – до першої участі у виборах народних депутатів, у яких він вперше й переміг. Ще тоді передав право власності на підприємство своїм дітям – сину Павлу, донькам Інні, Анні, Марії. Донька Анна має найменшу долю у власності – всього лиш 0,003%. Вона заміжня, живе з чоловіком і дітьми у Москві, до батьків і бабусі Клавдії Павлівни навідуються гостювати. Інна, Марія і Павло є громадянами і постійними мешканцями України.

Господарство за українськими мірками середнє, але завдяки належним інвестиціям засновників досить міцно стоїть на ногах навіть у нинішні непрості часи. А ще має “Агрофірма Корнацьких” одну досить рідкісну для українського бізнесу рису – працює виключно згідно із законодавством та сплатою усіх належних податків. Щороку нарощуючи податкові платежі та внески до соціальних фондів. Наприклад, у 2008 році загальне податкове навантаження було 2 млн. 726 тис. грн., а за 2018 рік – вже 58 млн. 394 тис.грн. Всього ж за минулі 10 років сплачено понад 264 млн. грн податків та внесків до соц. фондів.

Поряд із головною для кожного господарського товариства метою – веденням прибуткової діяльності, агрофірма має ще один важливий пріоритет – соціальний.  А це значить, що місцеві мешканці мають роботу, зарплату, орендну плату, господарські послуги, а бюджети – всі належні платежі.

На роботу, до речі, гарантовано приймаються усі бажаючі орендодавці та члени їх сімей.

Коло соціальних турбот агрофірми та її засновників виходить далеко за межі, визначені законодавством. Не буде перебільшенням сказати, що нема такої селянської проблеми, з якою люди не йшли б до Корнацьких.
Всі господарські потреби – до них. Оранка, культивація, засівання огородів, внесення перегною, вирощування зелених кормів, заготівля грубих кормів, помол зерна на борошно, на комбікорм, випічка хліба, виготовлення олії, транспорт для різних перевезень, допомога в утриманні водогонів, артезіанських свердловин, упорядкування кладовищ, меморіалів, шкільних дворів, сільських вулиць та околиць, сміттєзвалищ – і так без кінця.

Буханка високоякісного хліба вагою 0,7 кг, випеченого у імпортій печі на дровах, обходиться орендодавцям Корнацьких у 4,5 гривні. Борошно своє, власне, із власного зерна. Виробляються також різна здоба, печиво, паски, вертути, котлети у тісті, пельмені тощо. Все це також продається за соціальними цінами.

Як зажди, коли школи готуються до нового навчального року, багато чого не вистачає, і директори шкіл звертаються за допомогою до господарства. Так само – ФАПи, будинки культури, спортивні команди, творчі колективи, церкви тощо. І само собою – сотні родин та окремих людей із своїми клопотами. Від простих побутових до важких фінансових і медичних.

–У нашому районі тим селам, де господарює “Агрофірма Корнацьких”, заздрять,– діляться селяни.  – Тому що є робочі місця біля дому, з хорошою зарплатою. Орендна плата у нас завжди найвища, і все що нам потрібно для ведення присадибного господарства, Корнацькі нам надають. Здебільшого – безплатно.Тільки там, де по законодавству неможливо обійтися без оплати – там щось трохи платимо.

Господарство не просто завжди йде селам назустріч, а живе з ними одним життям. Справ безліч. Про село треба дбати анітрохи не менше, ніж про місто. Тільки там для цього є потужні комунальні підприємства, техніка  і кошти, а у селах – одна фікція “для галочки”. Тому техніку завжди дає агрофірма: трактори, погрузчики, крани, екскаватори, вантажівки, грейдер тощо. Сільрадам її ніде взятии, орендувати ніяких бюджетів не вистачить, тож все тягне на собі “Агрофірма Корнацьких”. Об’єми цих робіт – дуже великі. Наприклад, упорядкування грунтових і щебеневих доріг автогрейдером, розчистка їх, а також асфальтових взимку від снігу – це десятки кілометрів, які щороку складаються у сотні кілометрів при багаторазовому обслуговуванні.

У скрутну годину Корнацькі безвідмовно допомагають людям коштами на лікування, а коли горе прийшло – на похорони… А на свята –  завжди подарунки дітям.

«Агрофірма Корнацьких» селу багато допомагає: у нас на постійній основі трактор, вантажний автомобіль для потреб селян. Люди можуть привезти зерно, дрова, вугілля. А коли пора обробляти огороди – то заходить цілий механізований загін. На школу було закуплено електроплиту. Випускники і першокласники отримують подарунки, – розповідає Багачівський сільський голова Наталія Котік. – Підприємство надало матеріали та будівельну техніку для ремонту школи, підвели індивідуальне водопостачання від криниці з якісною водою,  зробили ремонт в лікарні і придбали необхідне медичне обладнання.  Перекрили дах на водопостачальному підприємстві, допомагли придбати електронасос та інше устаткування. Повністю перекрили дах на будинку культури, створили спортзал і закупилитуди тренажери та спорт. інвентар. Родина Корнацьких вже тривалий час допомагає молодій багатодітній матері у якої три роки тому виявили онкологічне захворювання. Її родина й досі отримує безкоштовний хліб та продуктові набори, надають допомогу для ведення підсобного господарства. До речі, зараз розвиток хвороби вдалося зупинити.

І таких випадків, коли людям допомогли у скрутну хвилину,  лише в цьому селі – десятки. Такі ж історії розповідають і в інших селах.

– Сільська рада у всіх питаннях співпрацює з «Агрофірмою Корнацьких». Дуже багато допомагають, всього й не перерахуєш, – говорить голова Великомечетнянської сільської ради Дмитро Яровий. – А ще Аркадій Олексійович колись завів таку традицію – з усіма юридичними питаннями жителі села звертаються за допомогою до юристів компанії. Це величезна підтримка, адже послуги хорошого юриста для селян надто дорогі.

А от керівництво господарства про допомогу розповідає не надто охоче.

–Робиш добро – роби це тихо, без реклами. Такий підхід у Корнацьких, – говорить заступник директора  з технічних питань «Агрофірми Корнацьких» Ігор Жуковський. – З самого початку існування компанії Аркадій Олексійович поставив питання так: крім нас селам нікому допомогти, тому всім, чим можемо, підтримуємо їх. Це в місті людям є куди звернутися, а в селі, як правило, господарство одне, і від нього дуже залежить життя села. Та й взагалі тут усе інакше – усе на виду. Чи радість, чи біда – люди мають допомагати один одному. Так і повинно бути.

Довідково: 

ТОВ «Агрофірма Корнацьких» є господарством із досить широким профілем діяльності. Це рослинництво, свинарство, вівчарство, коневодство, бджільництво, рибоводство. Для риборозведення Корнацькі вклали великі особисті кошти у перетворення примітивних і замулених колгоспних ставочків у глибокі й чисті водойми з джерельною водою і потужними дамбами. Вся риба, що вирощується, йде на потреби трудового колективу і безоплатно роздається селянам під осінні “храмові” празники. Не продається й мед – його безплатно роздають школам, дитсадикам, лікарням, селянам.

 

Інна Біла, заступник директора з НВР Багачівської ЗОШ:

Для мене очевидно: Корнацькі розуміють, що діти – це наше майбутнє Восени за ініціативи агрофірми в найхолодніший клас нашої школи встановили сучасні вікна. Відтоді умови в класі стали значно комфортнішими. Агрофірма своїми силами очищає дороги взимку, щоб підвіз дітей до школи з сусіднього села відбувався своєчасно. Наймолодші учні першого вересня отримують шкільні набори. А випускники – подарунки у вигляді планшетів та ноутбуків. Адміністрація школи, вчителі та учні висловлюють вдячність за розуміння проблем і таку необхідну підтримку.

Григорій Онофраш, житель Багачівки:

–Я батько багатодітної сім’ї. В мене немає землі, яку б я здавав в оренду. А пару років тому мій син раптово захворів на виразку шлунку. Терміново було потрібне лікування. Ви ж знаєте сучасну медицину, лікують якщо є гроші. Дякуючи підтримці Аркадія Корнацького вдалося провести невідкладну операцію.

Євдокія Каніболоцька, багатодітна мати :

Родина виховує сімох дітей. Найменшій – два рочки, а найстаршому – 15 років. Дізнавшись про велику сім’ю Аркадій Корнацький став нам допомагати. Вже кілька років кожна дитина, йдучи до школи отримує дві тисячі гривень допомоги від агрофірми. Цього року вже п’ятеро Каніболоцьких  сядуть за шкільну парту.

–Ми за це щиро вдячні – каже жінка – Бо дуже важко зібрати дітей до школи самотужки. В сім’ї вже не вистачало грошей. Але дякуючи Аркадію Олексійовичу, вдалося нормально одягнути і зібрати дітей до школи.
Наталія Згуровська, жителька села Секретарка:

– За підтримки Аркадія Олексійовича у будинку культури існує музей, відремонтовано дах, створено спортзал. Придбано звукове обладнання, тренажери і спорт. інвентар. Також у школі встановлено якісні металопластикові вікна. Виділяються кошти на поточні ремонти, дітям за його підтримки проводять екскурсійні поїздки.

Окрасою ж села тут називають новозбудовану споруду для проведення святкових заходів чи то поминальних обідів. В цьому році тут відбулося святкування випускного вечора. Кухня працює щодня, тут готують їжу для працівників. У травні відбулася зустріч Корнацького з виборцями. Люди поскаржилися на погану дорогу між селами Секретарка та Велика Мечетня. Тієї ж ночі спецтехніка провела ремонт дорожнього покриття – а це багато кілометрів.

Ольга Краєвська , голова профспілки Великомечетнянської ЗОШ

–  В скрутні моменти – а їх дуже багато – доводиться шукати допомоги. З Корнацькими співпрацюємо вже двадцять років, засновники і керівництво підприємства завжди допомагають нам у вирішенні всіх проблемних питань. Щороку на свято Першого дзвоника першокласники отримують подарунки, а випускники – планшети, ноутбуки і грошові премії. Уявіть собі, гурток шкільної художньої самодіяльності за свою гарну творчість отримав від Аркадія Корнацького сто тисяч гривень. І це ще по “старому” курсу.

Виділяються кошти на поточний ремонт школи і щоліта – на оздоровлення дітей. Завдяки тому, що надається комфортний автобус, вчителі та учні подорожують, відвідують різні міста – Умань, Вінниця та інші. Нам ніколи не відмовляють у наведенні порядку довкола школи, площа якої – понад 5 гектар. Тому дякуємо “Агрофірмі Корнацьких” за все те добро, яке вона для нас робить. Окремо – Аркадію Олексійовичу персонально. Бо це він встановив такі високі стандарти соціальної активності сімейного підприємства.

 

14,758 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code