«Зіскочити» не вдалося. Продовження історії боротьби з бандою

У першій частині статті «Зіскочити» не вдалося» коротко повідомлялося, що одному (насправді — одній, бо це жінка) з лідерів організованого злочинного угрупування Пшонок-Мультика-Круглова псевдоадвокату Оксані Валешинській18 жовтня 2017 року Генеральною прокуратурою оголошено підозру у скоєнні важкого кримінального злочину, за який  передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.

Відповідно до законодавства, тільки Генеральний прокурор, або один із його заступників, або обласний прокурор можуть оголосити підозру адвокату. Саме тому і було придбано влітку 2012 року Оксані Валешинській, яка насправді є юридично безграмотною, адвокатське свідоцтво — щоб фактично гарантувати їй уникнення відповідальності за кримінал, на який вона свідомо йшла у змові з «главшпаном» Мультиком, губернатором Кругловим, ментовським генералом М.Марченком і його сином прокурором Ю.Марченком та іншими спільниками під надійним київським «дахом» Пшонок, Захарченка й інших стовпів бандовлади Януковича.

Саме тому до останнього дня вся банда разом із її «делегатами» у Верховній Раді України, декількома народними депутатами (про них мова попереду) почувалася абсолютно безпечно, вірила у власну безкарність.

Де треба — адвокатським свідоцтвом прикриємося, десь можемо за участі народних депутатів «ногою двері відкривати», десь у гіршому випадку відкупимося.

І завдяки  продажності значної частини «оновлених» прокурорів, із генеральними і їх заступниками включно, відкуплятися вдавалося протягом аж трьох років після Майдану. Але перекупити всіх у генпрокуратурі не вдалося, і не на тих противників «наїхали». Напоролася  коса на камінь, підійшов час відповідати.

Варто згадати, з чого все починалося. Ще в 2011 році Аркадій Корнацький, на той час засновник ТОВ «Агрофірма Корнацьких» публічно заявив, що візьме участь у виборах народних депутатів 2012 року по місцевому мажоритарному округу, щоб мати більше можливостей боротися із злодіями й бандитами у владі.

Це був виклик — Миколаїщина була вотчиною регіоналів, де вони фактично безроздільно панували. І нікому поступатися не збиралися, тому іх рішення було однозначне — знищити конкурента.

А заодно і руки погріти — захопити чужу землю, врожай, техніку, інше майно. Був у злочинців і третій «інтерес»: знищуючи ворога і на тому збагачуючись, вони ще й заробляли політичні дивіденди — брехали людям, що начебто карають неплатника податків і недобросовісного набувача земель.

Ідейним вдохновителем та зачинателем, а юридичною мовою кажучи — організатором цього безпрецедентного злочину був тодішній голова Миколаївської обласної державної адміністрації М.Круглов. 4 травня 2012 року ЗМІ опубліковали відео з його відкритим закликом відібрати у Корнацьких землю. У спільниках та виконавцях злочину недостатку не було — від усіх без винятку керівників усіх без винятку органів влади України і Миколаївщини і до підручних місцевих бандюків.

Ментам, прокурорам, суддям, податківцям, десяткам державних інспекцій — всім була дана команда «фас», всі були кинуті на знищення Корнацьких і вся без винятку ця зграя з кровожадібним азартом взялася  виконувати злочинний наказ.

За розподілом ролей Мультик, Марченки і Валешинська спеціально для захоплення земельних та інших активів Корнацьких влітку 2012 року заснували у Миколаєві «на асфальті» за статутом сільськогосподарське, а насправді суто рейдерське підприємство «Партнер-Агро» — і почали спільно з керівниками органів влади й управління фальшувати рейдерський пакет документів для заволодіння об’єктами рейдерських атак.

Не маючи сумніву у своїх безмежних можливостях і стовідсотковій безкарності, довго не мудрствували — розпорядженнями голови Первомайської районної держадміністрації «віднесли» понад півтори тисячі гектарів законно приватизованих ще в середині 90-х років земель під Чаусово-2 до «земель запасу державної власності», й тут же цю раніше вже приватизовану землю «передали у власність безоплатно для ведення особистого селянського господарства» … мешканцям Первомайська, які не мають жодного права на отримання безоплатно у власність (тобто, на приватизацію) землі для ведення особистого селянського господарства.

Землею Корнацьких частково розрахувалися із співучасниками злочину — слідчими міліції та учасниками банди Мультика, також «подарунок» від бандитів узяли близько 700 працівників бюджетних установ Первомайська. Начебто не самі безграмотні люди, але поласилися на крадене і стали сліпим інструментом злочину.

Про подальшу діяльність банди — наступного разу.

В. Кривошапко

4,144 total views, 11 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code