На Первомайщині відбувся феєричний фестиваль “Українська Гармонь Folk Fest”

У неділю, в селі Чаусово 2 Первомайського району, завершився всеукраїнський фестиваль “Українська гармонь”. Під час заходу вперше в Україні майстерність гармоністів визначали, в тому числі, і шляхом музичного “поєдинку”, або ж, як його ще називають – “батлу”.Pervomaisk.Info-IMG_0091

Все, ж спершу варто згадати перший етап фестивалю, який відбувся в суботу. Більше ста гармоністів та музичні колективи  з усіх куточків України зібралися на мальовничому березі Південного Бугу в селі Чаусово 2. За ініціативи народного депутата Аркадія Корнацького на Первомайщині вдруге з 2004 року розпочався грандіозний фестиваль гармоністів – віртуозів.

00091.MTS_snapshot_00.30_[2017.09.30_20.10.53]– Зараз Україна в стані зовнішньої і внутрішньої війни. Але, спілкуючись з гармоністами, я прийшов до висновку, що такий фестиваль більше відкладати не треба тому, що гармоністи, по натурі по своїй, дуже життєрадісні люди і вони своєї енергією заряджають тисячі і сотні тисяч людей. Ми прийшли до висновку, що попри усі проблеми, які зараз є в Україні, попри те, що робить проти народу влада і те що твориться на сході України, ми проведемо це фестиваль і надалі він стане регулярним, – розповів Аркадій Корнацький.

IMG_9828Відкриття фестивалю відбулося в Чаусово 2. А друга половина дня відзначилася захоплюючим концертом гармоністів  у Первомайському центрі культури та дозвілля. Ще одну сцену облаштували на головній площі міста.  Тут виступали місцеві музичні колективи. А також відбувся відбувся майстер-клас з хореографії. Окремо слід відзначити, з якою теплотою глядачі зустрічали Валерія Маренича. Популярному в 70-х роках вокалісту тріо Мареничів підспівувала більша частина залу, знайома з творчістю гурту.

Наступного дня відбулася друга частина фестивалю. Віртуозність володіння гармошкою музиканти демонстрували під час “поєдинку”. Виступ гармошкарів оцінювали журі.Pervomaisk.Info-IMG_0030

Ця частина фестивалю заслуговує окремої уваги. Досконале володіння інструментом не гарантує перемоги в поєдинку з суперником. Довершеність та широта таланту, артистизм, харизма – ці якості відіграли ключову роль під час  визначення переможців.

Власником Гран-прі поєдинку став керівник Жашківського ансамблю Іван Сухий. Хоча в Україні подібний конкурс проводиться вперше – Іван Сухий, тим не менш, вже досвідчений “дуелянт”.

Pervomaisk.Info-IMG_0063  – Я брав участь у Білорусі, там називається конкурс “Хто кого”. І років вісім назад в Новосибірську також було. Там змагалися по дванадцять конкурсів між собою. Хто на що гаразд. І там я заробив звання “Народний музикант землі Руської” – розповів Іван Сухий.

До речі, дитячий  ансамбль Івана Сухого став переможцем у номінації “Ансамблі”. Жашківський колектив складається з 34-ох учасників віком від 4 до 20 років. На Первомайщину ж приїхали 28 молодих музикантів.

Щодо батлу, третє місце у Петра Григоренка, друге посів Олександр Журавльов. А перше – Віктор Фесюра  – тріо “Ворскла” з міста Кобиляки. Родзинка керівника гурту – художній свист, яким Віктор Олександрович оволодів з дитинства.

Pervomaisk.Info-IMG_0065Займаємось ми вже років 25. Зараз ми їздимо майже по всьому світу. Заряджаємо народ і нас заряджають позитивними емоціями.Були останнього разу, два місяці назад, в Германії та Швейцарії. Ми там виступали. Приймають нас від душі.

Ще один учасник “Ворскли” – Володимир Заїка. Чоловік імітує мову тварин, а ще акомпонує гурту чудернацькими звуками, які виробляє за допомогою плівки.В свої вісімдесят років випромінює енергію та  любить гуморески.

00062.MTS_snapshot_02.56_[2017.10.02_15.59.34]– Мої звуки природа сприймає за справжні. Можу покликати і горобчика і кішку. Музика – це моє життя. Я дуже люблю музику. З малих років батько мене привчив до музики. І я дякую батькові. А мама навчила як готувати. 

Переможець фестивалю “Грай гармонь” 2004 року Володимир Майборода тринадцять років потому виступив не менш успішно. Він посів перше місце в номінації “Гармоністи-солісти”.

А головний приз здобув Микола Гейко з Запоріжжя. Його вміння високо оцінили журі фестивалю.

00120.MTS_snapshot_01.27_[2017.10.02_15.59.57] Блестящая техника, великолепное чувство образа произведения. И удивительная музыкальность в сочетании с колосальной техникой. Притом, техника разнохарактерная. Такой техникой обладают далеко не все гармонисты, – так охаректеризував майстерність переможця член журі Михайло Баєв.

Микола Гейко поділився драматичною історією свого творчого життя. Коваль за професією, вчився грати на гармоні вже у пенсійному віці, як сам говорить, з Божого благословення. Останні чотири роки музикою не займався, бо важко хворів. Під час фестивалю виступав з чужою гармонікою, бо власний інструмент вже у не придатному для гри  стані. Попри все – виборов Гран-прі і подарунок – нову, чудову гармонь.

Pervomaisk.Info-IMG_0103– Я приехал сюда – я играл на чужих гармошках. Спасибо Богу и спасибо руководству, меня наградили гармошкой. У меня уже есть концерты, которые я должен играть где-то через неделю – две. Надо восстанавливаться и играть.

Микола Гейко та інші учасники і організатори відзначили чи не найбільшу особливість фестивалю. На сцені – багато юних музикантів. Безперечно, талановитих і перспективних. Досвідчені гармоністи переконані – молодь незабаром перевершить своїх вчителів і продемонструє ще вищий рівень мистецтва. В цей час важливо підтримати виконавців, дати їм підґрунтя, яке формують і фестивалі, як той що відбувся в Чаусово 2. Організатори ж обіцяють ще масштабніше свято гармонійної музики провести незабаром, навесні 2019 року.

Pervomaisk.Info-IMG_0073 Pervomaisk.Info-IMG_0075 Pervomaisk.Info-IMG_0072 Pervomaisk.Info-IMG_0071 Pervomaisk.Info-IMG_0064 Pervomaisk.Info-IMG_0068 Pervomaisk.Info-IMG_0063 Pervomaisk.Info-IMG_0053 Pervomaisk.Info-IMG_0043 Pervomaisk.Info-IMG_0058 Pervomaisk.Info-IMG_0040 Pervomaisk.Info-IMG_0059 Pervomaisk.Info-IMG_0037 Pervomaisk.Info-IMG_0050 Pervomaisk.Info-IMG_0035 Pervomaisk.Info-IMG_0026 Pervomaisk.Info-IMG_0020 Pervomaisk.Info-IMG_0024 Pervomaisk.Info-IMG_0014 Pervomaisk.Info-IMG_0011 Pervomaisk.Info-IMG_0106 Pervomaisk.Info-IMG_0156 Pervomaisk.Info-IMG_0150 Pervomaisk.Info-IMG_0148

17,502 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code

.