“Мій покійний батько грав на гармоні”

30 вересня — 1 жовтня в селі Чаусово-2 Первомайського району на Миколаївщині вдруге відбудеться фестиваль “Гармонь юа.”

— Із 2004 року мене запитують, коли знову буде фестиваль гармоні? — розповідає народний депутат 64-річний Аркадій Корнацький. — Після помаранчевої революції всі чекали позитивних змін у країні. Дух був піднесений. У мене батько покійний грав на гармоні. Зокрема, щоби його порадувати, в рідному селі організував всеукраїнський фестиваль гармоністів. Концерт переможців відбувся у столичному палаці мистецтв “Україна” та на Співочому полі, повідомляє Gazeta.ua.

30 вересня — 1 жовтня в селі Чаусово-2 Первомайського району на Миколаївщині вдруге відбудеться фестиваль “Гармонь юа.”

У конкурсній програмі — майже 100 учасників. Буде окрема номінація “Гармоніст-­віртуоз” — за індивідуальне виконання музичних творів.

— Один з учасників фестивалю — 16-річний Станіслав Кандиба із села Станіслав Херсонської області. Грає на гармоні з першого класу. Мати наполягала, щоби став музикантом, а він опирався. Займається щодня з сьомої ранку зі своїм наставником Михайлом Баєвим. Для цього прокидається о п’ятій. Бере участь у міжнародних конкурсах. Станіслав виконує на гармоні чеченські, польські, татарські, калмицькі мелодії. Вдома грає для бабусі. Вона любить ліричні пісні, хоче почуватися молодою, — продовжує Аркадій Корнацький.

— Івану Раківненку з села Остап’є Великобагачанського району на Полтавщині 87 років.

2015-го відео з ним виклали в мережу. Дописувачі досі дякують. Іван Васильович згадував, як замолоду грав на весіллях, вечорницях, а потім ще й удома. Мати сварилася — чи за день не награвся. Але в постійних заняттях і є секрет його віртуозного володіння інструментом.

Із молодих гармоністів до участі у фестивалі подають цілі ансамблі. Є жашківський юнацький під керівництвом заслуженого працівника культури України Івана ­Сухого. У складі — майже 30 хлопців і дівчат. Їздять на гастролі в Білорусь, Латвію, Естонію.

Приз за перемогу в конкурсі буде грошовий, або нова гармонь відомої фірми.

Автор: Ганна ЩОКАНЬ

2,864 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code