За участі первомайських веслярів в Миколаєві відбувся традиційний чемпіонат пам’яті Заслуженого тренера Євгена Яциненка (ФОТО)

Більше 150 веслувальників на байдарках та каное розсікали просторами Південного Бугу. 16 червня в Миколаєві відбувся 13 відкритий чемпіонат області, присвячений пам’яті першого олімпійця, заслуженого тренера України, першого директора обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з греблі на байдарках та каное Євгена Яциненка.  

Pervomaisk.Info-IMG_7995

– Это великая личность не только Николаевщины, а и на просторах бывшего Советского Союза. Он практически всю жизнь провел на воде. Завершив тренерскую и директорскую работы, он всегда прекрасно делал деревянные лодки. Это был его конек. И когда стали появляться пластиковые лодки, для него это была большая трагедия, потому, что он настолько уникально готовил лодки. Мастер был во всем – розповідає про Євгена Яциненка директор СДЮСШОР Марина Пришутова.

Pervomaisk.Info-IMG_8008

В змаганнях взяли участь спортсмени 10 – 16 років з Миколаєва, Баштанки, Щербанів, Первомайська. А також гості з Вільшанки, Гайворону та Херсону.

– Для спортсменов это первый шаг в спорте – говорить Марина Пришутова. –  На этих соревнованиях начинали свой спортивный путь спортсмены, которые стали великими. Я могу об этом говорить абсолютно сознательно. Чемпионом мира в 2011 году стал выходец нашей спортивной школы Михаил Кошман, который начинал на этих соревнованиях. Нынешнее представительство николаевской области в национальной сборной команде Украины по гребле на байдарках и каноэ – все начинали на этих соревнованиях.

Разом з Євгеном Яциненком веслувальний спорт на Миколаївщині розвивав його вихованець, напарник і друг Микола Коніков. Перший майстер спорту міжнародного класу на Миколаївщині, 12-кратний чемпіон СРСР, бронзовий призер світу та Європи радить поглянути в очі юним спортсменам, щоб оцінити їхній запал:

 

Микола Коніков

Микола Коніков

– В таком возрасте, как сидят эти красавцы, говорить об олимпийских медалях нельзя. Но без них не будет старших, не будет чемпионов области, Украины. Не будет и чемпионов мира и Эвропы. Глаза ребят, которые не занимаются спортом, и вот эти малыши, у которых глаза горят…

Это уже великое дело. Они оторваны от улицы, они оторван от неблагоприятных деяний улицы и тому подобное. Это великое дело.

 

В той же час кощунством і знущанням Микола Коніков називає ситуацію, до якої довели  школу олімпійського резерву.  В цьому році викладачі спортивного закладу й досі не отримують заробітну плату. А обласна влада відмовляється прийняти заклад на баланс, відхрещуючись від спортсменів.

– Я была одним из тех работников СДЮСШОР, которые год назад пришли к нашему руководству области, встречались по нашей школе. Нам были даны обещания, что такая школа не может быть оставлена без внимания и обязательно будет принята на бюджет. Но к сожалению, вопрос этот не решен, – говорить Ірина Сімонова, тренер СДЮСШОР.

Не дивлячись на довгий шлях існування школи та широту успіхів її вихованців, чиновники відмовляються виконувати обіцянку. Присутній на урочистому параді очільник відділу з питань фізичної культури і спорту Микола Садовський переконує, що заклад існуватиме тільки позбувшись своїх відділень, хоча й погоджується, що школа – одна з кращих в Україні:

– Пропонувалося керівництву школи закрити відділення у Первомайську. Тим більше, що була домовленість з мером Первомайська, що відкриється відділення таке ж саме в школі, яка фінансується з місцевого бюджету. Нащо не було відреаговано.

Для колективу школи олімпійського резерву така пропозиція практично означає загибель закладу. Спортивна витривалість і командний дух не дозволяє викладачам зламатися під тиском бюрократів. Тренери школи, попри відсутність заробітної плати продовжують працювати, а їхні вихованці досягати висот. Лише в цьому році на рахунку спортсменів СДЮСШОР призові місця та перемоги на міжнародній та європейській аренах у різних вікових групах.

Первомайське відділення, попри свою віддаленість від обласного центру не “пасе задніх”. Саме тут здобував перші перемоги  захисник України, майстер спорту, кіборг – десантник Микола Гуцаленко, іменем якого тепер названо школу з веслування. І кожні змагання поповнюють скарбничку спортсменів північної столиці Миколаївщини, розповідає головний тренер відділення Олександр Федорченко:

– Завжди Первомайськ славився своїми веслярами. Ми не їхали з Миколаєва без чемпіонів чи призерів. І зараз ми підтримуємо цю традицію. В нас у місті існувало чотири веслувальні бази, з них лишилася тільки одна, яка функціонує на повну потужність.

За постійну підтримку, і допомогу в організації поїздки первомайські спортсмени дякують народному депутату України Аркадію Корнацькому.

Також, приємні подарунки від меценатів отримали всі учасники чемпіонату. Втім найголовніше для молодих спортсменів – відзнака з іменем кумира багатьох веслувальників – Євгена Яциненка, родоначальника плеяди успішних веслярів. Загартовані духом, юні спортсмени також торують свій чемпіонський шлях.

Pervomaisk.Info-IMG_8048 Pervomaisk.Info-IMG_8044 Pervomaisk.Info-IMG_8024

Pervomaisk.Info-IMG_8013 Pervomaisk.Info-IMG_7975 Pervomaisk.Info-IMG_7944 Pervomaisk.Info-IMG_7946 Pervomaisk.Info-IMG_7962 Pervomaisk.Info-IMG_7899 Pervomaisk.Info-IMG_7897 Pervomaisk.Info-IMG_7895 Pervomaisk.Info-IMG_7893 Pervomaisk.Info-IMG_7889 Pervomaisk.Info-IMG_7876 Pervomaisk.Info-IMG_7868 Pervomaisk.Info-IMG_7865 Pervomaisk.Info-IMG_7860 Pervomaisk.Info-IMG_7857 Pervomaisk.Info-IMG_7856 Pervomaisk.Info-IMG_7852 Pervomaisk.Info-IMG_7838 Pervomaisk.Info-IMG_7834

99,405 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code