Літературна студія «МОВОСВІТ»  вшанувала пам’ять Миколи Вінграновського

26 травня 2004 року пішов у вічність  Микола Степанович Вінграновський, залишивши нащадкам свій неоціненний літературно-мистецький спадок.  Артхаб “Вінграновський”  в Первомайську  приймав у день 19-х роковин  по смерті письменника  представників місцевого творчого бомонду, які  вшанували пам’ять нашого видатного земляка.

Члени студії “МОВОСВІТ” – письменники, барди, освітяни, пошановувачі творчості  Миколи Степановича зібралися в експозиційній залі Артхабу. Тут відбулася презентація першого альманаху, присвяченого Вінграновському. Багато небайдужих мешканців Первомайщини: освітяни, краєзнавці, літератори, представники творчих професій зробили свій внесок у створення альманаху – своєрідного звіту перед пам’яттю письменника за 2022 рік. Це спогади, есеї, посвяти, методичні розробки уроків за творчістю нашого знаменитого земляка, дослідницька робота з історичним та літературними джерелами. За підтримки Аркадія Корнацького книга побачила світ, її отримали бібліотеки закладів освіти, міські книгозбірні та читальні зали.

 

Отримали по примірнику нового збірника і творчі особистості, які активно брали участь у його творенні:  Лоріна Лисогурська, Антоніна Григоренко, Тетяна Петренко, Володимир Войтенко, Анастасія Рябикіна, Юрій Островершенко…

Учасники зустрічі читали вірші, слухали  відеозаписи поезій Вінграновського у авторському виконанні, а потім поринули у спогади, адже тут були присутні люди, котрі добре знали письменника, листувалися з ним, підтримували дружнє спілкування. Володимир Войтенко розповів  про скорботний день 26 травня 2004 року, коли отримав звістку про смерть письменника, а потім брав участь в організації церемонії його поховання.

Тетяна Ляшенко висловила подяку колективу Артхабу Вінграновський за атмосферу затишку, позитиву, доброзичливості, духовності, творчого піднесення. – “Ми йдемо сюди, ніби в храм, тут ми почуваємо себе в колі однодумців, розкриваємо і зміцнюємо свої духовні сили” – сказала учасниця студії МОВОСВІТ.

Поетеса Тетяна Петренко  сказала,  що завжди чекає нових зустрічей з творчими людьми нашого міста у стінах Футуристичної бібліотеки-музею Миколи Вінграновського і  подякувала  за плідну працю, за знайомство з творчістю видатного поета-земляка, якою вона зачарована до глибини душі.

Не оминуло товариство і тему війни. У багатьох на фронті сини, друзі.  Воєнна поезія Тетяни Петренко, Лоріни Лисогурської прозвучала особливо  хвилююче. Майже щодня Первомайщина  прощається  з героями, що полягли у війні.  От і сьогодні  провели в останню путь  Анатолія Добровольського, він загинув  під Бахмутом, захищаючи державу і сім’ю від окупаційної нечисті 18 травня. Вічна пам’ять Герою!

Так пройшов у Артхабі день памяті  Миколи Вінграновського. Важко уявити його реакцію на трагічні події сьогодення. Адже понад усе він любив Україну і її людей, присвятивши саме цій любові свій могутній талант…  Тому застерігав еліту припинити внутрішні чвари, закликав до єдності заради зміцнення держави.

На жаль еліта не почула генія.

Наталія Терещенко

 

2,084 total views, 47 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.