У Первомайську пройшла презентація першого альманаху «Артхаб Вінграновський»

У Футуристичній бібліотеці-музеї Миколи Вінграновського зібрались сьогодні бібліотекарі культурно-освітніх закладів на презентацію першого випуску альманаху «Артхаб Вінграновський» за 2022 рік.

На заході були присутні також заступник начальника Управління освіти Первомайської громади Тетяна Андреєва, викладачка Первомайського політехнічного інституту Тетяна Букіна, керівник зразкового художнього колективу драматичного театру  Atoms Тетяна Гаврилюк, педагог-організатор гімназії 8 Ірина Відмиш, викладачка  вищого медичного фахового коледжу «Монада» Олена Пшенишнюк, журналіст Олег Пасічник.

Модератори зустрічі Наталія Терещенко і Валентина Нємченко розповіли  гостям про те, як створювався альманах, подякували усім, хто відгукнувся на заклик,  надати для публікації оригінальні матеріали: спогади, документи, статті, дослідження, тощо. Особлива дяка освітянам, краєзнавцям, літераторам усім небайдужим людям!

Альманах присвячений Миколі Вінграновському, дослідженню його творчості і непересічної особистості. Книга розповідає про те, як  упродовж трагічного 2022 року, під час повномасштабного вторгнення жорстокого ворога, ми боронили нашу мову, історію, культуру і вчились робити це безкомпромісно, на прикладі нашого геніального земляка.

Книга вийшла у видавництві  Брама-Україна Черкаси. До альманаху увійшли твори письменників Миколаївщини, есеї, спогади земляків про Миколу Степановича, творчі звіти співробітників Футуристичної бібліотеки-музею Миколи Вінграновського як підсумок роботи за 2022 рік. Альманах виходить за підтримки Аркадія Корнацького, фундатора Артхабу «Вінграновський» у Первомайську, на малій батьківщині Письменника.

Зоя ГОЛОТА, виконавчий директор Благодійного фонду імені Миколи Вінграновського у передньому слові зазначила:  «Шановні друзі! Рада вітати Вас з початком роботи літературно-мистецького центру АРТ-ХАБ «Вінграновський», який розпочав свою діяльність в рік 86-річчя видатного українського мистця – поета, прозаїка, актора, кінорежисера, сценариста, громадського діяча, лавреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка – Миколи Степановича Вінграновського. Впевнена, Ваша невпинна активність сприятиме належному пошануванню геніального земляка, який прославив не лише своє рідне місто, а і всю Україну на цілий світ.»

В кінці зустрічі модератори передали гостям 24 примірники альманаху для вільного доступу користувачам у бібліотеках, читальних залах, в навчально-науковій діяльності учнівських,  студентських, педагогічних  колективів.

 

Н.Терещенко

 

1,472 total views, 31 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.