Православні віруючі відзначають церковне свято 17 травня на честь мучениці Пелагеї Тарсійської. Наші предки 17 травня виготовляли посуд і дерев’яні ложки. Батьки вчили цьому ремеслу синів.17 травня – дуже вдалий день для будь-яких посівів, посадки розсади і пересадок. Вважається, що будь-яка посаджена в день Пелагеї рослина дасть хороший урожай. Наші предки біля засадженої насінням грядки ставили пару зношеного взуття. Вірили, що такий обряд допоможе відігнати від рослин хвороби і шкідників.

Свята Пелагія вважається заступницею птахів, тому 17 травня – дуже вдалий день для покупки курчат, гусенят і індичат. Куплені в цю дату пташенята будуть здоровими і міцними. Також у день Пелагеї водоплавних птахів часто вперше виганяли на річку, щоб вони набиралися жиру.

Народжені 17 травня люди дуже відповідальні, розумні і розумні, мають сильні творчі задатки. Вони не чекають з моря погоди, а самі вершать свою долю. Іноді вони здаються занадто “правильними” і занудними, тому що завжди дотримуються правил.

Що не можна робити 17 травня

Категорично заборонено в цей день різати домашню птицю на м’ясо, інакше розгніваєте святу Пелагею і птиці вдома перестануть водитися. Також в цей день краще взагалі не їсти страв з м’яса птиці.

Не пліткуйте і не розкривайте чужих секретів сьогодні, інакше самі станете об’єктом обману.

Не варто робити стрижку і манікюр 17 травня.

У цей день будьте дуже обережні з вогнем і гострими предметами. Не залишайте вогонь не загасеним.

Прикмети погоди 17 травня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Безхмарна ніч і яскравий місяць 17 травня віщує поліпшення погоди.
  • Вранці на траві немає роси – погода скоро зміниться.
  • Злива в цей день віщує дуже багатий урожай влітку.
  • Горобці літають великими зграями – до сильного вітру.
  • Зозуля весело співає – до поліпшення погоди.
  • Багато хрущів з’явилося – до посушливого літа.
  • Якщо калина вже зацвіла, то можна сіяти на городі огірки, гарбуз і кабачки.