Активіста з Перовмайська затримали за заклики до насильницького захоплення влади

Закликав до повалення конституційного ладу в Україні — оголошено про підозру жителю Первомайська

За процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури та за сприяння Первомайська окружна прокуратура Миколаївської області повідомлено про підозру 41-річному мешканцю міста Первомайська у публічних закликах до насильницької зміни й повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, вчинених повторно (ч.2 та ч. 3 ст. 109 КК України).

За даними слідства, підозрюваний у грудні 2022 року у соціальній мережі «Facebook» неодноразово поширював контент, який за висновками експертизи містить публічні заклики до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні. Під час обшуку за місцями проживання фігуранта справи правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, телефони та документи, що містить докази вчинення ним злочину.

За інформацією СБУ, зловмисник був прибічником прокремлівського руху «народовластие» і своїми діями намагався розхитувати внутрішньо-політичну обстановку на півдні України.

Діяльність провокатора припинено прокурорами спільно зі співробітниками Управління СБУ в Миколаївській області.

Його затримано в порядку ст. 208 КПК України.Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 5 років з конфіскацією майна або без такої.

2,973 total views, 4 views today

1 comment

 1. Чи все по закону

  Як для окремо взятого Первомайська та й навіть для цілої унітарної України справа щось надто незвична.
  Навіть надзвичайна. І главне совєчасна . У період тобто надзвичаного стану – стану перебування страни у складних військових промблемах.
  Та ще й на якому рівні слідства. Непонятно якого органу.
  За руководством прокуратури області та при допомозі місцевої.
  Але що страннувате ? Бо чогось про першорядну роль СБУ чи контррозвідки згадується всклизь хоча їх би така діяльність справа мала б найбільше заінтересувати.
  І фамілію особи яку взяли виходить на гарячому чи ще теплому не називають.
  Значить не впевнені що справа витанцюється благополучно аж до судового органу.
  До речі з тих же Інтернетісточників виходить, що цей чоловік має двох братів, які перебувають на війні з відраження агресії російських в вагнерровських сил.
  Та дивно що завжди тих кого називали в пресі активістами навпаки завжди у розхвалювали, підтримували та не без їх участі в в столиці та інших містах ав першу чергу на Майдані, відбувалось відродження незалежності, демократичності, і “сміттєвобакової люстрації”.

  А цього активіста схватили.
  І до речі, років зо два чи три тому здається цього ж хлопчину були побили якісь бандити за якусь підвищену увагу до корупціонеріву владі чи привладі.
  І що знеайшли тоджі тих бандитів ? Здається чи точно ні.
  Хоча ледь не вбили тоді бідолагу.
  Вобщому якась дивна справа. Навколо необичної справи. Точніш справ.
  А якщо переглянути дані про звичайні особливості людини то може вийти що він і не може бути навіть натягнуто прохарактеризованим у якості хоча б якогось а тим паче політичного злочинця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.