Центральна зала Футуристичної бібліотеки-музею Миколи Вінграновського сьогодні перетворилася на уявний лайнер, де зручно розмістилися наші гості – 3 А клас Первомайської початкової школи № 11. Разом зі своїм класоводом Світланою Павлівною Фроловою вони прийшли на зустріч з творчістю нашого земляка, поета-мариніста Анатолія Качана. Сьогодні, 16 січня Анатолій Леонтійович відмічає свій день народження!
Отже, поетичні вітрила, під якими відбувався наш уявний круїз були досить потужними і мчали присутніх морями ( «Хвилювалося море»), річками («Розливається Дунай») і навіть навколо землі («Летючий корабель»)!
За правилами круїзу гостям було запропоновано і арт-релакс (руханки під музичні твори на слова Анатолія Качана «Море», «Кулик», «Дощова осінь», і інтелектуальні розваги (загадки й козацький ребус від поета).
Звісно ж, головним було інтелектуально-пізнавальне наповнення круїзу! «Пасажири» познайомились з новими словами, поняттями, географічними назвами, уважно слухаючи розповідь ведучої – Нємченко В.В.
Захоплюючою була ретро подорож у героїчне минуле рідного краю, в національні легенди про відважного козака-Мамая з ведучою Терещенко Н.Є. Тут вже самі гості виявили хист декламаторів, натхненно прочитавши вірш-баладу Анатолія Качана «Острів Мамая», яка завершується рядками:
Та звідусюди з Воронцем
Вони верталися завжди
В козацький Ґард із острівцем
Серед бурхливої води.
Там і сьогодні течія
Шумить про славу Мамая.
В ці дні дзвенить його струна
На Півдні, де гримить війна. .
Дійство відбувалося на фоні панорамного полотна «Козак Мамай», яке створив спеціально для Бібліотеки-музею Народний художник України Анатолій Гайдамака. Після балади прозвучало багато інших поезій улюбленого дитячого автора, про якого Микола Вінграновський сказав « Я люблю поезію Анатолія Качана, бо в ній — насолода для душі, тихе свято душі, частинка її безсмертя». /Микола Вінграновський, 2001/
Насамкінець юні учасники літературного круїзу сфотографувалися на пам’ять про зустріч і записали відеопривітання для іменинника, висловивши свої побажання. Одне з них було: «Щоб ніколи не падали вітрила!»
А ми додамо: Многая славная літа, Вам, пане Анатолію! Творчого натхнення, козацько-мамаївського здоров’я, і миру! Слава Україні!
Наталія Терещенко, голова художньої ради Артхабу «Вінграновський»
3,866 total views, 3 views today