Артхаб «Вінграновський» відвідав видавець Коваленко А.Г.

У Артхабі сьогодні інформативно насичений день. Наш гість, видавець Коваленко Анатолій Григорович з Врадієвки, приїхав не з порожніми руками. Він привіз у подарунок Бібліотеці-музею багато книг власного книговидавництва.

На якусь хвилинку нам здалося, що Святий Миколай  завітав до нас з барвистими гостинцями, але, оскільки це трапилося 20 грудня, а не 19-го, то таку версію довелося відкинути). Насправді ж, Анатолій Григорович давно цікавиться діяльністю нашого культурно-мистецького осередку.  З його ініціативи книжкові полиці бібліотеки поповнилися цікавими екземплярами книг. Серед них – «Урочище Катеринка» (історичні нариси про становлення катеринківського лісу, автор  М. Ковальчук), Топоніміка Приазов’я і грунтовні дослідження походження назв Донбасу (автор Анатолій Бродяний), Українські словогрона (випуски1-8 нового кореневого словника)  та багато інших книг відомого письменика, мовознавця  Олекси Різниківа, поетичні збірки й прозові твори авторів з  найближчих сіл і селищ Первомайщини.

Кожне з таких видань – важливий крок у зміцненні української  національної самосвідомості, що є сьогодні надзвичайно актуальним.

Микола Степанович Вінграновський писав: «Важко назвати країну, яка би, подібно Україні, пережила те, що пережила вона. За більше ніж півтисячолітнє своє поневолення (1340 — 1991 рр.), в тих безперервних збройних навалах на повне знищення, приниження її національної гідності, оббріхування й мордування її народу, Україна, мабуть, єдина в світі держава, яка все це витерпіла й перенесла, і не лише вижила, але й своїм іменем дала людству приклад, аби воно в доцільності свого існування не мало сумніву».

Вінграновський М.С.Чотирнадцять столиць України. Одеса; «Маяк»; РІНО, 1996. Стор. 9-10

Видавництво  ЛИСТОК  було засноване на Миколаївщині 13 грудня 2006 року. Отже, цьогоріч йому виповнилося 16 років. Основними напрямками його роботи є випуск видань історичної та краєзнавчої тематики, а також популяризація поетичної та літературної творчості місцевих авторів.

Левова частка творів первомайських авторів була видана саме у Врадієвці.  Серед них і «Наша Миколіана», книга спогадів, посвят нашому видатному письменнику Миколі Вінграновському до 85 роковин з дня народження. За 15 рокiв випущено понад 100 назв книжок та брошур загальним накладом понад 30 000 екземплярів. Окремі видання врадіївського видавництва запросила Баварська державна бібліотека (Мюнхен, Німеччина).

Є сподівання, що співробітництво видавництва Коваленка А.Г. і Бібліотеки-музею Миколи Вінграновського буде плідним  і сприятиме реалізації  культурно-просвітницьких цілей.

Голова художньої ради Артхабу «Вінграновський» Терещенко Наталія

3,496 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.