“Вінграновський – дітям”. У Первомайську продовжуються заходи до дня народження Митця

“Вінграновський – дітям” – в приміщенні Артхабу відбулася зустріч юних читців творчості видатного земляка. Захід проведено в рамках відзначення  86-тої  річниці з дня народження Миколи Степановича Вінграновського за підтримки засновника музею Аркадія Корнацького.

Майже три десятки дітей зібралися в стінах Бібліотеки – музею. В більшості це школярі міських загальноосвітніх навчальних закладів. А найменшій учасниці виповнилося лише три з  половиною роки. Також до участі в зустрічі приєдналися двоє учнів миколаївських шкіл, які вимушені були покинути рідне місто через постійні обстріли.

Вірші Миколи Вінграновського важко назвати простими для вивчення, але вони сповнені глибоко змісту. Це і філософія життя, і любов до рідного краю, і драматичність стосунків, і цінність буденних речей. Велич думки Митця і виразність метафор – зачаровують, занурюють у світ Поезії, формують незвичність світогляду. В очах юних декламаторів розгорається вогник, який заклав у свої твори багатогранний письменник.

Про цю багатогранність,як зараз кажуть “багатозадачність” письменника, учасникам зустрічі розповіла голова художньої ради Артхабу Вінграновський Наталія Терещенко. Поет, прозаїк, актор та режисер Микола Вінграновський залишив велезний творчий спадок. І саме за твори для дітей удостоєний Шевченківської премії —   найвищої в Україні творчої відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва.

Швидко промайнув час в атмосфері творчої зустрічі. Та в пам’яті присутніх надовго залишаться слова, адресовані до них видатним автором, земляком. Духовний наробок Миколи Вінграновського буквально матеріалізується стараннями працівників Артахабу. І, за словами завідувачки Бібліотеки-музею Валентини Нємченко, двері закладу завжди відкриті для бажаючих ближче познайомитися з творчістю Митця. Культурний центр продовжує розвиватися і розширювати можливості для своєї аудиторії.

7,067 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.