СЕРТИФІКАЦІЯ-2022: що варто знати педагогам Миколаївської області

У 2022 році у сертифікації зможуть взяти участь 73 вчителі початкових класів Миколаївської області.

Відповідну граничну чисельність освітян для кожної з областей, які зможуть зареєструватися для проходження сертифікації цього року, визначено Міністерством освіти і науки України (наказ від 04.01.2022 № 3). Загалом процедуру сертифікації пройдуть 2500 педагогів України.

Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників, участь вчителя у сертифікації відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою, відтак він може відмовитися від неї на будь-якому етапі.

Які мотиваційні чинники для участі педагогів у сертифікації?

 • за результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат, що є дійсним протягом трьох років;
 • успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання;
 • педагогічний працівник, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом стоку дії сертифіката;
 • самовдосконалення, переосмислення власної педагогічної майстерності.

Як зареєструватися для участі у сертифікації?

Подати заяву для проходження сертифікації педагоги зможуть у період з 1 до 15 серпня включно. Реєстрація відбуватиметься у два етапи:

 • основний (01-08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону
 • додатковий (09-15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 вчителів).

Звертаємо увагу, що реєстрацію буде достроково припинено в разі, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Зауважимо, що управлінням Державної служби якості освіти у Миколаївській області підготовлено кейс, де зібрано усе необхідне для здійснення реєстрації. Доступ до цих матеріалів надано усім бажаючим шляхом розміщення на офіційній сторінці управління у фейсбуці.

Які основні етапи сертифікації?

Етапи проходження сертифікації залишилися незмінними і їх три:

перший етап – зовнішнє незалежне тестування учасників сертифікації фахівцями Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональними центрами,

другий етап – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності,

третій етап – вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації експертами Державної служби якості освіти та її територіальних органів із залученням зовнішніх експертів.

Чи може бути відмовлено у реєстрації?

Таке може статися у таких випадках:

 • педагогічний працівник має документ про успішне проходження сертифікації у 2020 — 2021 роках;
 • у 2021 році педагогічним працівником не пройдено хоча б один із етапів сертифікації
 • незалежне тестування (набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості тестових балів);
 • самооцінювання власної педагогічної майстерності (не подали результати самооцінювання або подали їх з недотриманням строку чи форми);
 • вивчення практичного досвіду роботи (набрали меншу кількість балів за мінімально достатню для видачі сертифіката за результатами експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації)

Як проходитиме зовнішнє незалежне тестування учасників сертифікації?

Цьогоріч незалежне тестування вчителів початкової школи відбудеться 10 вересня.

Тест міститиме 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Результати тестування визначатимуть на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів за виконання всіх тестових завдань.

Місце, дата й час проведення незалежного тестування зазначатимуться в листах-викликах, які не пізніше 2 вересня 2022 року буде розміщено в кабінетах учасників сертифікації.

Результати незалежного тестування та інформацію про допущення/недопущення учасників сертифікації до участі в наступному етапі сертифікації має бути розміщено в кабінетах учасників сертифікації не пізніше 28 вересня 2022 року.

 

Отже, якщо ви – педагогічний працівник, який працює на посаді вчителя початкових класів за основним місцем роботи, має стаж педагогічної роботи не менше двох років та маєте бажання підвищити свій рівень кваліфікації, показати свої здобутки, якщо ви постійно вдосконалюєтеся і прагнете вдосконалювати систему освіти, впроваджуючи реформу “Нова українська школа” – вам варто взяти участь у сертифікації-2022! Впевнені, що разом із Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області ви успішно здолаєте цей шлях і станете частиною нашої команди освітніх експертів!

Довідково. Сертифікація педагогічних працівників  – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, зокрема з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання.

Вичерпну інформацію щодо процедури сертифікації педагогічних працівників розміщено на вебсайтах Державної служби якості освіти України та Українського центру оцінювання якості освіти.

З вірою у перемогу, вдячністю до Збройних Сил України та повагою до освітян області

команда Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області.

4,691 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.