У Первомайську з’явився оригінальний скульптурний  артоб’єкт

Дивних і незвичайних пам’ятників в світі величезна кількість. Частенько скульптори всього світу змагаються в своєму умінні уразити і здивувати публіку, внаслідок чого їхні епатажні роботи можна побачити на вулицях багатьох міст.  

У Стокгольмі, наприклад, встановлена дуже  симпатична і епатажна корова в скафандрі. Ні, Швеція далеко не космічна держава і корови звідси не вирушали в космічну подорож. Просто перед черговими виборами в 2004 році було вирішено прикрасити місто.

Американці, як люди доволі практичні, поставили  у Філадельфії на Centre Square Plaza. пам’ятник звичайній прищіпці,  висотою – близько 15 метрів! 

А  французи прикрасили один зі своїх ділових і житлових кварталів  в передмісті Парижа скульптурним зображенням великого пальця.  Його висота 12 метрів,  а вага  цього гіганта –  близько 18 тон.

Наші співвітчизники, можливо, є менш епатажними у відношенні дивовижних пам’ятників. Але вони теж іноді дивують і радують. Це пам’ятник «Ніжинському огірку» , Житомирському морозиву, «Свині-годувальниці»  у Полтаві, пам’ятник Полтавській галушці.

 

А в Житомирській області в м. Обруч встановили бетонну скульптуру «Пані Картопелька» …

Місто Первомайськ можна назвати вельми консервативним у плані встановлення цікавих  пам’ятників, скульптур чи артоб’єктів. Якось на нашому сайті була опублікована стаття з пропозицією, обговорити встановлення символічної пам’ятки існування унікального історичного  періоду нашої місцевості, коли півень співав на кілька держав. Розробкою ескізів займався народний художник України Анатолій Гайдамка. Він запропонував варіанти: козацька вежа, тріумфальна колона, межовий стовп.  На жаль реакція місцевих  «експертів»  була досить негативною, а особливо збоку краєзнавців, які чомусь вирішили, що творче бачення художника має бути деталізоване до дрібниць і узгоджене з архівами та артефактами, навіть при створенні символічної скульптури.

Сьогодні ж хочеться порадіти тій незаперечній новині, що в мікрорайоні «Фрегат» з’явився новий арт-об’єкт. На дамбі водойми тепер встановлений сталевий металевий  тигр, авторства народного умільця, майстра-коваля Дмитра Вавриняка.

Цей тигр – символ 2022 року — Синій Водяний Тигр знайшов свою домівку біля гарно упорядкованого озера на «Фрегаті».

Скульптуру  можна розглядати  як арт-об’єкт,  фотозону, привабливий  туристичний об’єкт, він несе також певне історичне навантаження, оскільки з’явився в непростий  для України воєнний рік.

Фото – з відкритих джерел мережі Інтернет

Наталія Терещенко

3,281 total views, 15 views today

1 comment

  1. Унутрішній гавудит

    А заявку до Комітету на реєстрацію такого творчого винаходу-виробу подав, а свідоцтво про авторство отримав ???
    Та й винагороду з бюджетних коштів виділених на благоустрій міста (здається щось кілька милионів) у товариша головного благоустраювача (А.П.) отримав ???
    Чи затиснули ????

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.