В Бібліотеку-музей Миколи  Вінграновського завітала племінниця Миколи Степановича, Валентина Кулачинська-Кривальцевич

Сьогодні пані Валентина вперше відвідала Бібліотеку- музей, яка носить ім’я її двоюрідного дядька. Вона подарувала кілька світлин  з сімейного альбому, на яких Микола Степанович разом з ріднею в різні періоди свого життя.  На весіллі сестри Гелі – справжній красень, в оточенні молоді. Ще на одній світлині – він вже трохи старшого віку, поруч з сестрою Лідою та її односельцями на сімейному святі. Є також фото, де родина проводжає до війська молодшого брата Аліка.

Все це безцінні документи для музею, де зберігається пам’ять про  письменника.

Здавалося б, стільки спогадів вже опубліковано в пресі та книгах,  стільки деталей згадано! Але постать «чарівника слова» настільки багатогранна, що говорити про неї можна безкінечно, відкриваючи нові грані його таланту, дивуючись новим яскравим проявам його особистості.

Пані Валентина жартує: «Коли б я знала, що все це буде таке потрібне і затребуване, я б зберегла кожен пожмаканий листочок, який дядько Коля викидав у корзину, переписуючи наново свої вірші.» Вона знову пригадала, як Микола Степанович приїздив до них у Кумарі, яким був добрим, уважним, як багато працював над своїми творами.

Племінниця Вінграновського, Валентина Кулачинська- Кривальцевич біля портрета письменника в Бібліотеці-музеї М.Вінграновського, Первомайськ. (Художник С.Божій, репродукція)

Аркадій Олексійович Корнацький, фундатор Музею, подякував гості за візит, за передані світлини. Згадали і про той ставочок в Кумарах в кінці садиби, де Валентина в дитинстві ловила на вудочку  карасиків, а Микола Вінграновський допомагав їх витягувати. Якщо озерце ще підлягає реставрації, то це неодмінно буде зроблено, запевнив Аркадій Олексійович.

Пані Валентина передивилася світлини, експозиції, книги і була до сліз  розчулена тим, що побачила. Усе сподобалося, усе відгукнулося в душі й серці щемом спогадів про рідну людину і щирою вдячністю за створення такого світлого осередку її пам’яті.

Спогади Валентини Кулачинської Кривальцевич можна прочитати в попередній публікації

Наталія Терещенко

липень 2022, АртХаб “Вінграновський.  Первомайськ.

 

 

9,618 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.