Ліна Костенко отримала найвищу нагороду Франції

Указом Президента Французької Республіки знаменитій українській письменниці Ліні Костенко 14 липня 2022 вручено Орден Почесного Легіону.

Церемонія вручення відзнаки відбулась у Посольстві Франції в Україні14 липня, в день, коли  Франція відзначає національне свято – День взяття Бастилії.

Орден Почесного легіону – це найвища цивільна нагорода Франції, яка присуджується також за військові заслуги. Її присуджує президент країни.  Ліна Василівна подякувала за високу відзнаку і сказала, що присвячує її нашим воїнам — найпочеснішому Легіону.

Ліна Костенко – лауреатка Шевченківської премії, поетеса-шістдесятниця, почесний професор «Києво-Могилянської академії». Свого часу вона відмовилася від звання Героя України, але у різних рейтингах відомих людей країни зазвичай посідає одне з чільних місць.

Ця дивовижна жінка заслуговує на всі почесні нагороди різних країн світу, адже її творчість – це серце українського народу, яке любило і любить, кохало і кохає, страждає і ненавидить! Ця скромна жінка писала:

“Митцю не треба нагород,

його судьба нагородила…”

Тож пишаємося тим, що нашу багатостраждальну Україну доля нагороджує саме такими людьми, а значить, – нас не здолати!!!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

 

 

3,069 total views, 3 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

.